Ve třetí etapě Sazka Tour s dojezdem na Dlouhých Stráních zvítězil Tobias Halland Johannessen

nabor

Na Dlouhých Stráních byl dnes jako první Nor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Pro Cycling) těsně před Filippo Zanou (Bardiani-CSF-Faizané), jenž se ovšem tímto výsledkem oblékl do žlutého trikotu. Třetí skončil o 29 vteřin zpět Rein Taaramäe (Intermarché Wanty-Gobert). Nick Schultz z týmu BikeExchange dojel čtvrtý se ztrátou 40 vteřin a klesl i celkově na bramborovou pozici.

Nejtěžší etapa letošní Sazka Tour začínala v poledne v Moravské Třebové, rodném městě Leopolda Königa, bývalého dvojnásobného vítěze a současného ředitele závodu. Trasa dlouhá 143 km vedla přes horskou prémii v Horním Městě v Nízkém Jeseníku, pak z Rýmařova odbočila směr Hrubý Jeseník, přes další horskou prémii na Skřítku na sprinterskou zkoušku v Loučné nad Desnou, a poté přes Kouty nad Desnou poprvé k Dlouhým Stráním, naší nejvýše položené vodní ploše o rozloze 15 ha. Při prvním průjezdu jezdci na rozcestí Přístřešek pod horní nádrží odbočili na Uhlířskou cestu a sjeli zase až do Loučné. Teprve ve druhém okruhu je čekal úplný finiš až k nádrži. Celková suma nastoupaných metrů opět 3000, ale protentokrát v krásném počasí…

Únik se vytvořil až po padesáti kilometrech a nedostal k dobru víc než 2:20 minuty, o což se pochopitelně staral především tým muže ve žlutém – BikeExchange Nicholase Schultze.

V čelní skupině jel český závodník Dominik Neuman z českého týmu Elkov-Kasper, dále Rune Herregodts (Sport Vlaanderen-Baloise) a Immanuel Stark (P&S Metalltechnik), oba se ztrátou pouhé minuty na celkově vedoucího Schultze, Riccardo Lucca (Gazprom-RusVelo), Mateusz Grabis (Voster ATS Team) a Stijn Appel (Abloc CT).

Po přejezdu Skřítku, 53 km před cílem, byl náskok skupiny už jen 1:35 minuty, a v nájezdu do prvního stoupání na Přístřešek (10km do 6,7%) bylo vše pohromadě.

Ve druhém okruhu se peloton nadělil na menší skupiny, ale všichni favorité se drželi vepředu. Na čele se asi dva kilometry ohřál Michael Kukrle (Elkov-Kasper) spolu se Sindre Kulsetem z norského týmu Uno-X Pro Cycling.

Nakonec však v etapě zvítězil jeho týmový kolega Tobias Halland Johannessen a posunul se o devět míst na celkové druhé místo se ztrátou 22 sekund. Druhý byl tedy Ital Filippo Zana a třetí Estonec Rein Taaramäe, jenž zůstal na celkovém třetím místě se ztrátou 29 sekund.

Jan Hirt (Intermarché-Wanty) dnes bohužel spadl z celkového 4. místa na místo 7..