Ve Švýcarsku byl na úvod nejrychlejší tým BMC. Vede Küng

nabor

První etapu – týmovou časovku Tour de Suisse 2018 ovládli „domácí“. Americkou stáj sponzorovanou švýcarským výrobcem kol BMC dotáhl k výhře Stefan Küng, který si spravil pachuť z loňských druhých míst v obou individuálních časovkách a po jednoetapové etudě v roce 2017 opět oblékne žlutý dres lídra.

Na okruhu, jehož cíl i start se nalézal ve Frauenfeldu, se jelo v profilu s polovinou zvlněnou a druhou prakticky rovnou 18,3 kilometrů. Jako první z jednadvaceti týmů na startu vyrazili v 15:20 outsideři z Nippo-Vini Fantini, jejich čas však okamžitě překonala francuzská Direct Energie. Po ní si vedení vyzkoušeli borci UAE Emirates a 21:08 odolalo také útoku Sky, které se ve Švýcarsku prezentuje v oslabené sestavě.

Do pomyslných horkých křesel následně usedla známá časovkářská značka LottoNL-Jumbo, ještě větší věhlas svých dovedností ovšem potvrdil Quick-Step Floors. 20:45 bylo již seriózním atakem etapové výhry. Plány zhatil až Sunweb, který si do cíle úspěšně dovezl náskok sedmi sekund z prvního mezičasu.

V hezkém teplém počasí se poté čekalo na závěrečné trio ekip. Tým Mitchelton-Scott zaostal o 9 sekund, avšak excelentně rozjetý závod dotáhl ke dvacetivteřinové výhodě hned po nich BMC Racing Team. A protože jediná stáj na startu s domácí registrací Katusha-Alpecin zůstala až u chvostu první desítky pořadí, mohla se parta domácího časovkářského šampióna Stefana Künga radovat.

Dominanci napříč všemi kategoriemi bude BMC hájit v zítřejší první hromadné etapě. Jejím centrem bude zase Frauenfeld a čtyři okruhy s prémií třetí kategorie slibují otevřenou podívanou.

Pořadí týmové časovky Tour de Suisse 2018

P. Tým Čas
1 BMC Racing Team  20:18
2 Team Sunweb  +20
3 Quick-Step Floors  +27
4 Bora – hansgrohe
5 Mitchelton-Scott  +29
6 Movistar Team  +33
7 Bahrain-Merida  +36
8 Groupama-FDJ  +45
9 Team Katusha – Alpecin  +46
10 UAE Team Emirates +50