nabor

Ve 4. etapě s horským profilem zvítězil v dojezdu čtyř uprchlíků Lucas Hamilton (Mitchelton-Scott). Jeho stájový kolega Daryl Impey bral 2. místo a v celkovém pořadí si tato dvě místa na pódiu prohodili. Třetí v etapě skončil po výborném výkonu Michael Kukrle z českého špičkového týmu Elkov-Author a posunul se tak na vynikající třetí místo celkově. Blahopřejeme.

Královská etapa Czech Cycling Tour s osmi kategorizovanými stoupáními měřila 178 km, vedla z Mohelnice přes Dlouhé stráně a v závěru třikrát přes legendární kopec Ecce Homo do Šternberka.

Pětičlenný únik ve složení František Sisr (Elkov Author), Žiga Grošelj (Adria Mobil), Pawel Cieslik (Wibatech Merx 7r), Manabu Ishibashi (Japan) a José Manuel Díaz (Vorarlberg Santic) se vytvořil po mnoha jiných pokusech až ve čtvrté desítce kilometrů. José Manuel Díaz, podpořený Jannikem Steimlem, který si do první skupiny dojel z pelotonu, získal 24 bodů z vrchařských prémií a oblékl se celkově do vítězného puntíkatého dresu. Únik se dostal až na odstup téměř tří minut, po třiceti kilometrech si z něj vystoupili Sisr a Ishibashi a před závěrečnými okruhy byl i zbytek pohlcen pelotonem.

V předposledním kole přes Ecce Homo se ještě před balíkem vyvětral Andreas Schillinger (Bora-hansgrohe), ale v posledním kole už Mitchelton-Scott neponechal nic náhodě. Do úniku si naskočil Daryl Impey a Lucas Hamilton, doprovázeni Felixem Grossschartnerem (Bora-hansgrohe) a českým jezdcem Michaelem Kukrlem. Mezi těmito jezdci se s náskokem 44 vteřin na hlavní pole rozhodlo o etapovém vítězi a podle předpokladů se potvrdil i vítěz celkový – Jihoafričan Daryl Impey zvítězil o 9 sekund před Hamiltonem a o 33 sekund před Michalem Kukrlem.

Czech Cycling Tour 2019 je minulostí…

 

/zdroj obrázku Twitter.com/

Czech Cycling Tour 2019, 4. etapa

|
|
P.Jméno TýmČas/Body
1Lucas HamiltonausMTS
2Daryl ImpeyzafMTS+
3Michael KukrleczeELA+
4Felix GroßschartnerautBOH+
5Jan BártaczeELA+
6Colin StüssicheVBG+
7Giovanni ViscontiitaNSK+
8Marijn BergnldMET+
9Jack HaigausMTS+
10Ildar ArslanovrusGAZ+
P.Jméno TýmČas/Body
1Daryl ImpeyzafMTS

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.