Ve sprintu na Brabantském šípu byl silnější Dorian Godon


Na závodníky po dlážděných klasikách nyní čekají ty ardenské a mezi nimi je vždy pozvolný přechod v podobě Brabantského šípu, který nabízí ostrá stoupání, ale i pár sektorů s dlažebními kostkami. Dnešní závod byl po dlouhé době bez předem jasného favorita, a tak jsme se mohli těšit na krásné vyrovnané závody. Nakonec se radovali jezdci z úniku a nejšťastnější byl Dorian Godon (AG2R Citroen), který ve sprintu udolal Bena Healyho (EF EasyPost).

Celý závod probíhal za jarního belgického počasí a jezdci se tedy při 205 kilometrů dlouhém zápolení na větru a dešti neohřáli a ani si neodpočali. Celý den jel na čele únik, do kterého hned po startu vyrazila čtveřice jezdců z druhodivizních týmů. Jejich náskok se vyšplhal až přes šest minut, ale od 140 kilometrů do cíle postupně klesala. Bohužel se pelotonu nevyhnuly pády a v jednom z nich zůstal i bývalý vítěz Paříž – Roubaix a specialista na severské klasiky Greg van Avermaet (AG2R Citroen).

Unavený Healy (v růžovém dresu EF EasyPost) nespolupracuje s budoucím vítězem Godonem 

Při šedesáti kilometrech do cíle zaútočil francouzský časovkář týmu Soudal – QuickStep Rémi Cavagna, za kterým okamžitě vyjeli mladý Ir Healy a Dán Kron z Lotto Dstny. K nim se docvakl i Dorian Godon, který spolu s Healym a Cavagnou zavelel k rozhodujícímu útoku a zůstal s nimi na čele osamocen. Na jednom z posledních kopců však Cavagna neudržel silnější vrchaře a zůstal mezi pelotonem a zbylými uprchlíky. Dvojice na čele se udržela až do úplného závěru a z posledního kilometru bylo jasné z projevu Bena Healyho, že 200 kilometrů v Belgii je na něho ve 22 letech zatím dost a sprint tak suverénně ovládl Dorian Godon, kterého na pódium doplnil týmový kolega Cosnefroy, jež udolal krajana Cavagnu v úplném závěru.

zdroj obrázku: Getty images

1 komentář

Comments are closed.