Ve městě rychlých aut se střetnou spurterské vlaky

nabor

Konečně opravdu rovinatá etapa! Na kilometry střídmá, po širokých silnicích, s dlouhou cílovou rovinkou, bez deště. Úniku nedá šanci protivítr. První dojezd Gira do Modeny od roku 1974 bude přehlídkou absolutního mistrovství ve zvládání hromadných dojezdů.

Po dni volna přichází desátý díl Giro d’Italia 2019. První závodní blok byl plný vlnek a rozdíly v něm vynucovaly pády a odměřoval chronometr. Druhý budou charakterizovat kontrasty a slovo dostane kvalita v hromadných etapách. Dnešní kolorit orámují dvě velká města. Startovní Ravenna je známá jako sídlo posledních římských císařů a do 6. století zde vznikala signaturní architektura plná mozaiek. Severozápadně odtud se peloton těsně vyhne kolébce 102. Gira Boloni, načež jej 25 kilometrů od cíle jižní otočka pošle směr Modena.

Mapa dojezdu 10. etapy Giro d'Italia 2019Ani její dějiny nejsou rozhodně prázdnou kapitolou, přec světové proslulosti dosáhla díky výrobě sportovních automobilů. Podle návrhu Jana Kaplického tu stojí Muzeum Enza Ferrariho, sídlí zde i Maserati. Cyklistické pragmatiky budou zajímat jen dvě místa: pravotočivá zatáčka na via Emilia a následný 450 metrů dlouhý úsek kočičích hlav. Ten už vystřídá samotná cílová rovinka o délce 1,5 kilometru.

10. etapa Giro 2019Zvítězí nadšení Ackermanna, nebo motivace Vivianiho? Seberou jim úsměv Ewan, Démare, Nizzolo či Mareczko? V prvním případě jen odesláním do bariér, u Vivianiho zase není co brát.

Ve hře zůstávají i Cimolai, Belletti, Moschetti, Simion, Consonni či Lonardi. Uvidíme, s čím přijde dnes Kaťuša. Soudě dle spurtu v Terracině se jedničkou movité stáje se švýcarskou registrací stal mladíček Jenthe Biermans, který si překvapivou pozvánku na Giro vydobyl týden před závodem výkony na Tour de Yorkshire.

Desátá etapa Giro d’Italia 2019 začíná ve 13:55. Lánů vnitrozemské roviny si v přenosech můžete pošušňat co bude libo. Prémie probudí spáče po čtvrté (46,6 a 37 km od cíle), nepočetný únik by mohl dát šanci pelotonu. Dojezd kolem 17:13.

Soutěž