nabor

Dnešní etapa závodu Critérium du Dauphiné proběhla v takovém poklidu, že komentátoři téměř neměli co komentovat. Ten správný rozruch podle očekávání přinesly až poslední dva tři kilometry. Sprinterské vláčky se sice pokusily zformovat, ale nakonec Samu Bennettovi stačil k suverénnímu vítězství jediný vagónek – Shane Archbold. Změny v celkovém pořadí se čekají až zítra.

Třetí etapa, dlouhá 177 km, vedla opět Francouzským středohořím, z městečka Le Puy-en-Velay na sever do oblasti desítek vyhaslých sopek v okolí historického města Clermont-Ferrand.  Na jezdce čekala jen čtyři kategorizovaná stoupání, všechna 4. kategorie, v délce max. 5 km se stoupáním v rozmezí 3 – 7%. Finišovalo se po padesátikilometrové rovině v Riomu.

Vzhledem k předpokládanému hromadnému spurterskému dojezdu se mezi nejžhavějšími favority skloňovala jména Sama Bennetta (Bora-hansgrohe), Sonnyho Colbrelliho (Bahrain Merida), Olivera Naesena (AG2R), Edvalda Boassona Hagena (Dimension Data) nebo také Álvara José Hodega (Deceuninck-QuickStep), vycházející dvaadvacetileté sprinterské hvězdy z Kolumbie. Bez šancí nebyl ani André Greipel, který ale stále hledá to správné souznění se svým druhodivizním francouzským týmem Arkéa Samsic.

Těsně po startu dopředu vyrazili Natnael Berhane (Cofidis) a Quentin Pacher (Vital Concept), již po třech kilometrech měli náskok minutu a postupně se dostali až ke čtyřem minutám. Berhane si posbíral maximum bodů z minimálně ohodnocených vrchařských prémií i z jediné sprinterské. Peloton začal uprchlíky stahovat zhruba v polovině trati a pohltil je v poklidu 12 km před cílem.

Spurterské vláčky se začaly formovat na dvou kilometrech. Bahrain Merida, Bora, QuickStep… Zdálo se, že i tým Katusha Alpecin by rád protáhl svého sprintera dopředu. Ve zvyšující se rychlosti se nakonec na ideální pozici drželo trio z QuickStepu – Alaphilippe, Štybar a Hodeg, za jehož zadním kolem číhal Bennett a Greipel. V tlačenici ale Hodeg ztratil kontakt se Štybarem a Shane Archbold z Bory perfektně využil situace, aby rozjel spurt pro Sama Bennetta. Jeho silní konkurenti se na špici neprobojovali a irský rychlík zvítězil zcela suverénně. Druhý dojel Wout van Aert (Jumbo-Visma) a třetí David Ballerini (Astana).

V celkovém pořadí se dnes nic nezměnilo, Dylan Teuns pojede zítra znovu ve žlutém. Cyklistický svět bude ovšem s napětím sledovat zítřejší časovku na 26 km. Její první polovina stoupá ze startu o 300 výškových metrů, v druhé polovině se jezdci vrátí zpět do startovního Roanne. Očekává se, že výsledek bude zcela zásadní pro celkové pořadí celého Dauphiné.

|
|
|
|
|
|
P.Jméno TýmČas/Body
1Sam BennettirlBOH4:15:25
2Wout AertbelTJV+ 0:00:00
3Davide BalleriniitaAST+ 0:00:00
4Clément VenturinifraALM+ 0:00:00
5Edward TheunsbelTFS+ 0:00:00
6Edvald Boasson HagennorTDD+ 0:00:00
7Alvaro HodegcolDQT+ 0:00:00
8Jens DebusscherebelTKA+ 0:00:00
9Luka MezgecsvnMTS+ 0:00:00
10Bjorg LambrechtbelLTS+ 0:00:00
13Zdeněk ŠtybarczeDQT+ 0:00:00
132Petr VakočczeDQT+ 0:00:56
P.Jméno TýmČas/Body
1Sam BennettirlBOH4:15:25
2Wout AertbelTJV+ 0:00:00
3Davide BalleriniitaAST+ 0:00:00
4Clément VenturinifraALM+ 0:00:00
5Edward TheunsbelTFS+ 0:00:00
6Edvald Boasson HagennorTDD+ 0:00:00
7Alvaro HodegcolDQT+ 0:00:00
8Jens DebusscherebelTKA+ 0:00:00
9Luka MezgecsvnMTS+ 0:00:00
10Bjorg LambrechtbelLTS+ 0:00:00
11Magnus CortdnkAST+ 0:00:00
12Casper PedersendnkSUN+ 0:00:00
13Zdeněk ŠtybarczeDQT+ 0:00:00
14Jonas KochdeuCCC+ 0:00:00
15André GreipeldeuPCB+ 0:00:00
16Oliver NaesenbelALM+ 0:00:00
17Sonny ColbrelliitaTBM+ 0:00:00
18Rudy MolardfraGFC+ 0:00:00
19Guillaume MartinfraWGG+ 0:00:00
20Shane ArchboldnzlBOH+ 0:00:00
21Lorrenzo ManzinfraVCB+ 0:00:00
22Fabien DoubeyfraWGG+ 0:00:00
23Rémi CavagnafraDQT+ 0:00:00
24Neilson PowlessusaTJV+ 0:00:00
25Joris NieuwenhuisnldSUN+ 0:00:00
26Emanuel BuchmanndeuBOH+ 0:00:00
27Alexey LutsenkokazAST+ 0:00:00
28Harm Van HouckebelLTS+ 0:00:00
29Daryl ImpeyzafMTS+ 0:00:00
30Ian StannardgbrINS+ 0:00:00
31Thibaut PinotfraGFC+ 0:00:00
32Anthony RouxfraGFC+ 0:00:00
33Vasil KiryienkablrINS+ 0:00:00
34Jack HaigausMTS+ 0:00:00
35Odd EikingnorWGG+ 0:00:00
36Christoph PfingstendeuBOH+ 0:00:00
37Florian VachonfraPCB+ 0:00:00
38Niklas EgdnkTFS+ 0:00:00
39Nairo QuintanacolMOV+ 0:00:00
40Dylan TeunsbelTBM+ 0:00:00
41Gregor MühlbergerautBOH+ 0:00:00
42Chris FroomegbrINS+ 0:00:00
43Nicolas EdetfraCOF+ 0:00:00
44Alberto BettiolitaEF1+ 0:00:00
45Julius BergnldEF1+ 0:00:00
46Imanol ErvitiespMOV+ 0:00:00
47Cyril GautierfraVCB+ 0:00:00
48Michael WoodscanEF1+ 0:00:00
49Jens KeukeleirebelLTS+ 0:00:00
50Simon ClarkeausEF1+ 0:00:00
51Steff CrasbelTKA+ 0:00:00
52Jakob FuglsangdnkAST+ 0:00:00
53Hugo HoulecanAST+ 0:00:00
54Tom DumoulinnldSUN+ 0:00:00
55Koen KortnldTFS+ 0:00:00
56David GaudufraGFC+ 0:00:00
57Romain BardetfraALM+ 0:00:00
58Richie PorteausTFS+ 0:00:00
59Toms SkujiņšlvaTFS+ 0:00:00
60Felix GroßschartnerautBOH+ 0:00:00
61Mikaël ChérelfraALM+ 0:00:00
62Joey RosskopfusaCCC+ 0:00:00
63Tejay GarderenusaEF1+ 0:00:00
64Carlos VeronaespMOV+ 0:00:00
65Wout PoelsnldINS+ 0:00:00
66Oliviero TroiaitaUAD+ 0:00:00
67Rubén FernándezespMOV+ 0:00:00
68Jaco VenterzafTDD+ 0:00:00
69Vegard LaengennorUAD+ 0:00:00
70Serge PauwelsbelCCC+ 0:00:00
71Nils PolittdeuTKA+ 0:00:00
72Stefan BodzafTDD+ 0:00:00
73Anthony DelaplacefraPCB+ 0:00:00
74Thomas DegandbelWGG+ 0:00:00
75Cristian MuñozcolUAD+ 0:00:00
76Daniel MartinirlUAD+ 0:00:00
77Warren BarguilfraPCB+ 0:00:00
78Maxime BouetfraPCB+ 0:00:00
79Simone PetilliitaUAD+ 0:00:00
80Sébastien ReichenbachcheGFC+ 0:00:00
81Steven KruijswijknldTJV+ 0:00:00
82William BonnetfraGFC+ 0:00:00
83Sepp KussusaTJV+ 0:00:00
84Darwin AtapumacolCOF+ 0:00:00
85Philippe GilbertbelDQT+ 0:00:00
86Gianni MosconitaINS+ 0:00:00
87Hermann PernsteinerautTBM+ 0:00:00
88Adam YatesgbrMTS+ 0:00:00
89Damien HowsonausMTS+ 0:00:00
90Johannes FröhlingerdeuSUN+ 0:00:00
91Gorka IzagirreespAST+ 0:00:00
92Tomasz MarczyńskipolLTS+ 0:00:00
93Carl Fredrik HagennorLTS+ 0:00:00
94Jesper HansendnkCOF+ 0:00:00
95Hernando BohórquezcolAST+ 0:00:00
96Rafael VallsespMOV+ 0:00:00
97Marco MinnaardnldWGG+ 0:00:00
98Nick SchultzausMTS+ 0:00:00
99Mads SchmidtdnkTKA+ 0:00:00
100Dion SmithnzlMTS+ 0:00:00
101Xandro MeurissebelWGG+ 0:00:00
102Peter StetinausaTFS+ 0:00:00
103Rémy MertzbelLTS+ 0:00:00
104Alexis GougeardfraALM+ 0:00:00
105Bart De ClercqbelWGG+ 0:00:00
106José GonçalvesprtTKA+ 0:00:00
107Laurens DamnldCCC+ 0:00:00
108Florian StorkdeuSUN+ 0:00:00
109Edward RavasiitaUAD+ 0:00:00
110Yoann BagotfraVCB+ 0:00:00
111Robert PowerausSUN+ 0:00:00
112Julien BernardfraTFS+ 0:00:00
113Stéphane RossettofraCOF+ 0:00:00
114Julien VermotebelTDD+ 0:00:00
115Matthieu LadagnousfraGFC+ 0:00:00
116Maxime CamfraVCB+ 0:00:00
117Pascal EenkhoornnldTJV+ 0:00:00
118Lennard HofstedenldTJV+ 0:00:00
119Arnaud CourteillefraVCB+ 0:00:00
120Julian AlaphilippefraDQT+ 0:00:00
121Jan TratniksvnTBM+ 0:00:26
122Dylan BaarlenldINS+ 0:00:26
123Michał KwiatkowskipolINS+ 0:00:26
124Cesare BenedettiitaBOH+ 0:00:26
125Martijn TusveldnldSUN+ 0:00:26
126Alexandre GeniezfraALM+ 0:00:26
127Pierre RollandfraVCB+ 0:00:26
128Benoît CosnefroyfraALM+ 0:00:36
129Mark PadunukrTBM+ 0:00:36
130Kévin LedanoisfraPCB+ 0:00:44
131Paweł BernaspolCCC+ 0:00:49
132Petr VakočczeDQT+ 0:00:56
133Logan OwenusaEF1+ 0:00:56
134Alex DowsettgbrTKA+ 0:00:56
135Jacques Janse van RensburgzafTDD+ 0:00:56
136James WhelanausEF1+ 0:00:56
137Alessandro De MarchiitaCCC+ 0:01:02
138Luka PiberniksvnTBM+ 0:01:02
139Rory SutherlandausUAD+ 0:03:27
140Natnael BerhaneeriCOF+ 0:03:27
141Quentin PacherfraVCB+ 0:03:27
142Jérémy MaisonfraPCB+ 0:03:27
143Eduardo SepúlvedaargMOV+ 0:13:10
DNFNelson OliveiraprtMOV
DNFRuben GuerreiroprtTKA
P.Jméno TýmČas/Body
1Dylan TeunsbelTBM11:52:28
2Guillaume MartinfraWGG+ 0:00:03
3Alexey LutsenkokazAST+ 0:00:20
4Jakob FuglsangdnkAST+ 0:00:20
5Nairo QuintanacolMOV+ 0:00:24
6Thibaut PinotfraGFC+ 0:00:24
7Michael WoodscanEF1+ 0:00:24
8Chris FroomegbrINS+ 0:00:24
9Wout PoelsnldINS+ 0:00:24
10Adam YatesgbrMTS+ 0:00:24
11Philippe GilbertbelDQT+ 0:00:49
12Rudy MolardfraGFC+ 0:00:55
13Emanuel BuchmanndeuBOH+ 0:00:55
14Tejay GarderenusaEF1+ 0:00:55
15Romain BardetfraALM+ 0:00:55
16Richie PorteausTFS+ 0:00:55
17Daniel MartinirlUAD+ 0:00:55
18Steven KruijswijknldTJV+ 0:00:55
19Mikaël ChérelfraALM+ 0:01:32
20Wout AertbelTJV+ 0:01:50
21Edvald Boasson HagennorTDD+ 0:01:50
22Sonny ColbrelliitaTBM+ 0:01:59
23Bjorg LambrechtbelLTS+ 0:01:59
24Odd EikingnorWGG+ 0:01:59
25Nils PolittdeuTKA+ 0:01:59
26Magnus CortdnkAST+ 0:02:00
27Harm Van HouckebelLTS+ 0:02:00
28Alberto BettiolitaEF1+ 0:02:00
29Nicolas EdetfraCOF+ 0:02:00
30Serge PauwelsbelCCC+ 0:02:00
31Steff CrasbelTKA+ 0:02:00
32Simone PetilliitaUAD+ 0:02:00
33Warren BarguilfraPCB+ 0:02:00
34Rafael VallsespMOV+ 0:02:00
35Carlos VeronaespMOV+ 0:02:00
36Sébastien ReichenbachcheGFC+ 0:02:00
37Hermann PernsteinerautTBM+ 0:02:00
38Damien HowsonausMTS+ 0:02:27
39Nick SchultzausMTS+ 0:02:34
40Joey RosskopfusaCCC+ 0:03:24
41Xandro MeurissebelWGG+ 0:03:24
42Lennard HofstedenldTJV+ 0:04:03
43Petr VakočczeDQT+ 0:05:10
44Jonas KochdeuCCC+ 0:05:45
45David GaudufraGFC+ 0:05:45
46Gianni MosconitaINS+ 0:05:45
47Gorka IzagirreespAST+ 0:05:45
48Jan TratniksvnTBM+ 0:06:11
49Toms SkujiņšlvaTFS+ 0:07:29
50Tom DumoulinnldSUN+ 0:09:01
51Rubén FernándezespMOV+ 0:09:01
52Fabien DoubeyfraWGG+ 0:09:28
53Neilson PowlessusaTJV+ 0:09:35
54Maxime BouetfraPCB+ 0:09:35
55Darwin AtapumacolCOF+ 0:09:35
56José GonçalvesprtTKA+ 0:09:35
57Matthieu LadagnousfraGFC+ 0:09:35
58Robert PowerausSUN+ 0:09:35
59Paweł BernaspolCCC+ 0:10:24
60Oliver NaesenbelALM+ 0:11:47
61Peter StetinausaTFS+ 0:12:37
62Julien BernardfraTFS+ 0:12:37
63Stefan BodzafTDD+ 0:12:51
64Michał KwiatkowskipolINS+ 0:14:20
65Alessandro De MarchiitaCCC+ 0:14:56
66Jack HaigausMTS+ 0:14:59
67Cristian MuñozcolUAD+ 0:14:59
68Hernando BohórquezcolAST+ 0:14:59
69Clément VenturinifraALM+ 0:15:25
70Dylan BaarlenldINS+ 0:15:25
71Jérémy MaisonfraPCB+ 0:16:04
72Davide BalleriniitaAST+ 0:16:27
73Daryl ImpeyzafMTS+ 0:16:29
74Gregor MühlbergerautBOH+ 0:16:29
75Carl Fredrik HagennorLTS+ 0:16:29
76Florian StorkdeuSUN+ 0:16:29
77Sepp KussusaTJV+ 0:16:29
78Julian AlaphilippefraDQT+ 0:16:29
79Zdeněk ŠtybarczeDQT+ 0:16:31
80Marco MinnaardnldWGG+ 0:16:31
81Eduardo SepúlvedaargMOV+ 0:16:34
82Alexandre GeniezfraALM+ 0:16:55
83Benoît CosnefroyfraALM+ 0:17:05
84Mark PadunukrTBM+ 0:17:07
85Simon ClarkeausEF1+ 0:18:49
86Felix GroßschartnerautBOH+ 0:19:33
87Logan OwenusaEF1+ 0:19:45
88Luka MezgecsvnMTS+ 0:20:09
89Rémi CavagnafraDQT+ 0:20:19
90Joris NieuwenhuisnldSUN+ 0:20:19
91Anthony RouxfraGFC+ 0:20:19
92Jens KeukeleirebelLTS+ 0:20:19
93Anthony DelaplacefraPCB+ 0:20:19
94Vegard LaengennorUAD+ 0:20:19
95Jesper HansendnkCOF+ 0:20:19
96Edward RavasiitaUAD+ 0:20:19
97Stéphane RossettofraCOF+ 0:20:19
98Alexis GougeardfraALM+ 0:20:19
99Pierre RollandfraVCB+ 0:21:10
100Rémy MertzbelLTS+ 0:22:45
101Dion SmithnzlMTS+ 0:22:45
102Natnael BerhaneeriCOF+ 0:23:43
103Quentin PacherfraVCB+ 0:23:44
104Laurens DamnldCCC+ 0:24:39
105Hugo HoulecanAST+ 0:24:40
106Pascal EenkhoornnldTJV+ 0:25:45
107Casper PedersendnkSUN+ 0:25:55
108Bart De ClercqbelWGG+ 0:26:59
109Sam BennettirlBOH+ 0:27:05
110Christoph PfingstendeuBOH+ 0:27:15
111Mads SchmidtdnkTKA+ 0:27:15
112Cesare BenedettiitaBOH+ 0:27:41
113Kévin LedanoisfraPCB+ 0:27:59
114Alex DowsettgbrTKA+ 0:28:11
115Niklas EgdnkTFS+ 0:28:20
116Vasil KiryienkablrINS+ 0:28:21
117Koen KortnldTFS+ 0:28:21
118Jacques Janse van RensburgzafTDD+ 0:29:17
119Rory SutherlandausUAD+ 0:30:42
120Martijn TusveldnldSUN+ 0:31:54
121William BonnetfraGFC+ 0:32:40
122Jens DebusscherebelTKA+ 0:32:51
123Edward TheunsbelTFS+ 0:32:51
124Ian StannardgbrINS+ 0:32:51
125Thomas DegandbelWGG+ 0:32:51
126Tomasz MarczyńskipolLTS+ 0:32:51
127Johannes FröhlingerdeuSUN+ 0:32:51
128Yoann BagotfraVCB+ 0:32:51
129Arnaud CourteillefraVCB+ 0:32:51
130Maxime CamfraVCB+ 0:32:51
131James WhelanausEF1+ 0:33:36
132Luka PiberniksvnTBM+ 0:33:53
133Florian VachonfraPCB+ 0:36:53
134Julien VermotebelTDD+ 0:37:01
135Alvaro HodegcolDQT+ 0:37:04
136André GreipeldeuPCB+ 0:37:04
137Lorrenzo ManzinfraVCB+ 0:37:04
138Imanol ErvitiespMOV+ 0:37:04
139Julius BergnldEF1+ 0:37:04
140Shane ArchboldnzlBOH+ 0:37:04
141Cyril GautierfraVCB+ 0:37:04
142Oliviero TroiaitaUAD+ 0:37:04
143Jaco VenterzafTDD+ 0:37:04
P.Jméno TýmČas/Body
1Wout AertbelTJV11:54:18
2Bjorg LambrechtbelLTS+ 0:00:09
3Odd EikingnorWGG+ 0:00:09
4Nils PolittdeuTKA+ 0:00:09
5Harm Van HouckebelLTS+ 0:00:10
6Steff CrasbelTKA+ 0:00:10
7Nick SchultzausMTS+ 0:00:44
8Lennard HofstedenldTJV+ 0:02:13
9David GaudufraGFC+ 0:03:55
10Gianni MosconitaINS+ 0:03:55
11Neilson PowlessusaTJV+ 0:07:45
12Robert PowerausSUN+ 0:07:45
13Stefan BodzafTDD+ 0:11:01
14Cristian MuñozcolUAD+ 0:13:09
15Davide BalleriniitaAST+ 0:14:37
16Gregor MühlbergerautBOH+ 0:14:39
17Florian StorkdeuSUN+ 0:14:39
18Sepp KussusaTJV+ 0:14:39
19Benoît CosnefroyfraALM+ 0:15:15
20Mark PadunukrTBM+ 0:15:17
21Logan OwenusaEF1+ 0:17:55
22Rémi CavagnafraDQT+ 0:18:29
23Joris NieuwenhuisnldSUN+ 0:18:29
24Edward RavasiitaUAD+ 0:18:29
25Rémy MertzbelLTS+ 0:20:55
26Pascal EenkhoornnldTJV+ 0:23:55
27Casper PedersendnkSUN+ 0:24:05
28Mads SchmidtdnkTKA+ 0:25:25
29Niklas EgdnkTFS+ 0:26:30
30James WhelanausEF1+ 0:31:46
31Alvaro HodegcolDQT+ 0:35:14
32Lorrenzo ManzinfraVCB+ 0:35:14
33Julius BergnldEF1+ 0:35:14
34Oliviero TroiaitaUAD+ 0:35:14
P.Jméno TýmČas/Body
1Astana Pro TeamkazAST35:40:12
2EF Education FirstusaEF1+ 0:00:31
3Groupama-FDJfraGFC+ 0:00:31
4Bahrain-MeridabhrTBM+ 0:01:22
5Mitchelton-ScottausMTS+ 0:01:36
6Movistar TeamespMOV+ 0:01:36
7Wanty-Gobert Cycling TeambelWGG+ 0:02:46
8Team IneosgbrINS+ 0:03:45
9Team Jumbo-VismanldTJV+ 0:03:46
10Team Katusha-AlpecincheTKA+ 0:07:01
11Deceuninck-Quick StepbelDQT+ 0:08:06
12CCC TeampolCCC+ 0:08:21
13Ag2r La MondialefraALM+ 0:11:14
14UAE Team EmiratesareUAD+ 0:15:06
15Lotto-SoudalbelLTS+ 0:17:40
16Trek-SegafredousaTFS+ 0:18:13
17Team Arkéa-SamsicfraPCB+ 0:21:24
18Cofidis, solutions créditsfraCOF+ 0:29:06
19Team SunwebdeuSUN+ 0:32:17
20Bora-HansgrohedeuBOH+ 0:34:09
21Team Dimension DatazafTDD+ 0:40:24
22Vital Concept-B&B HôtelsfraVCB+ 1:06:53

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.