V závěrečném spurtu na Coppa Agostoni se prosadil Sonny Colbrelli


Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF) se předvedl jako dobrý spurter, když v závěrečném finiši přespurtoval druhého Diega Ulissiho (Lampre-Merida) a třetího Francesca Gavazziho (Androni Sidermec).

Únik dne se vytvořil poměrně brzy a bylo v něm celkem 13 jezdců včetně Alexandra Kolobněva (Gazprom-Rusvelo) a Miguela Angela Benita (Caja Rural-RGA Seguros). Maximální rozestup od hlavního pole byl přibližně šest minut. náskok se začal snižovat v momentě, kdy uprchlíci najeli na okruhy kolem Colle Brianza.

O snižování náskoku se staral především národní tým Itálie, který měl ve svém středu Giovanni Viscontiho. Vedoucí skupina se začala rozpadat, ale vpředu stáje zůstával Kolobněv a jeho 5 kolegů.

Přibližně 20 kilometrů před cílem zaútočil Fabio Aru, ale k uprchlíkům se přiblížil pouze na 30 vteřin. nakonec se vše sjelo asi 8 kilometrů před cílem.

V závěrečném sprintu, který začal na metě 1 kilometr do cíle, se nejlépe dařilo Sonny Colbrellimu, jenž vybojoval etapový vavřín. Za jeho zády skončil Diego Ulissi a Francesco Gavazzi.

Jediný Čech ve startovním poli Jan Hirt startující v oranžovém dresu polské stáje CCC závod nedokončil.

Pořadí

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Sonny Colbrelli (Ita) Bardiani CSF 5:05:57
2 Diego Ulissi (Ita) Lampre – Merida
3 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec
4 Giovanni Visconti (Ita) Italian National Team
5 Grega Bole (Slo) Nippo – Vini Fantini
6 Yonder Godoy (Ven) Wilier Triestina-Southeast
7 Andrea Fedi (Ita) Wilier Triestina-Southeast
8 Marco Tizza (Ita) d’Amico Bottecchia
9 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Southeast
10 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA