nabor

Rakušan Daniel Auer v cílovém Rýmařově přespurtoval všechny své soky a dostal se do čela celkové klasifikace.

První etapa Závodu míru jezdců do 23 let se jela z lázeňského města Jeseník do nejzápadnějšího města Moravskoslezského kraje Rýmařova. Celková délka tratě byla stanovena na 134 kilometrů, přičemž v cílovém městě závodníci absolvovali tři okruhy.

V první polovině etapy se borci spíše šetřili, místo aby ukázali své schopnosti. Na trati byly 3 vrchařské prémie, na nichž byl velmi aktivní Nizozemec Adriaan Jansen a pro příští etapu se převlékne do dresu pro nejlepšího vrchaře.

Přibližně v polovině etapy se na sólovou jízdu vydal Nizozemec Pascal Eenkhoorn. Jeho únik nebyl příliš hlídán a tak měl Holanďan až tříminutový náskok, který si dovezl až do Rýmařova. Po prvním kilometrech na třech okruzích se začal jeho náskok snižovat. Při průjezdu do posledního okruhu měl ještě přibližně půldruhé minuty, ale to už na čele začali také pracovat domácí mladíci.

Peloton pohltil uprchlíka přibližně 3 kilometry před cílem, a to neznamenalo nic jiného než, že se bude rozhodovat v závěrečném spurtu. Nejvíce sil měl Rakušan Daniel Auer, jenž dokázal porazit dalšího Holanďana Boba Olieslagerse a třetího Poláka Michala Pulatu.

Nejlepším českým závodníkem byl na 21. místě Tomáš Kalojíros z týmu Go Czech. O dvě místa horší byla jednička české sestavy Michal Schlegel.

Pořadí 1.etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Daniel Auer (Rakousko) 3:11:53
2 Bob Olieslagers (Nizozemsko)
3 Michal Pulata (Polsko)
4 Oliver Wood (Velká Británie)
5 El Mehdi Chokri (UCI Tým)
6 Benjamin Declercq (Belgie)