V Ománu uvidíme jako obvykle velkou vrchařskou bitvu


Začíná šesti etapový závod Kolem Ománu a i přesto, že jako horská je značená pouze jedna etapa, závod asi vyhraje závodník s kvalitními vrchařskými schopnostmi.

První etapa

Zvlněná etapa, Oman Exhibition Center-Al Bustan, 145 kilometrů

Rozhodně to nebude oddychová etapa. Závodníky na trati čekají dvě rychlostní (76 a 136 kilometr) a dvě vrchařské (122,5 kilometr a 141 kilometr) prémie. Poslední stoupání dne Cumb of Al Jissah má 1,4 kilometru a v průměru 9%, navíc končí pouze přibližně čtyři kilometry před cílem. Nejvíce by mělo sedět závodníkům jako Daniel Martin, Rui Costa nebo Van Avermaet. Hned v první etapě by se také mohli prosadit závodníci pro celkové pořadí. Musíme počítat i se spurtéry.

Kolem Ománu - První etapa

Druhá etapa

Zvlněná etapa, Omantel Head Office-Quriyat, 162 kilometrů

Druhá etapa bude má stejné favority jako ta první. Tato etapa dokonce končí ve stoupání. Kopec Quriyat má 2,8 kilometru a 6,5%. Hned po dvou etapách by se již mohli vytvořit menší rozdíly mezi jezdci pro celkové pořadí.

Kolem Ománu - Druhá etapa

Třetí etapa

Rovinatá etapa, Al Sawadi Beach-Naseem Park, 176,5 kilometru

Ve třetí etapě se pravděpodobně konečně dočkají závodníci s rychlým finišem. Na trati není ani jedna vrchařská prémie. Největší favorit je suveréně Alexander Kristoff. Dále to jsou Moreno Hofland, Andrea Guardini, Gianni Meersman a za tým Dimension Data nastoupí Edvald Boasson Hagen a Tyler Farrar.

Kolem Ománu - Třetí etapa

Čtvrtá etapa

Horská etapa, Knowledge Oasis Muscat-Green Mountain, 177 kilometrů

Čtvrtá neboli rozhodující. Etapa končící stoupáním, které se jezdí každý rok a zpravidla je nejdůležitější pro celkovou klasifikaci. Tento kopec byl poprvé zařazen do itineráře v roce 2012. Favority budou vrchaři, především Vincenzo Nibali, Richie Porte, Romain Bardet a Domenico Pozzovivo.

Kolem Ománu - Čtvrtá etapa

Pátá etapa

Zvlněná etapa, Yiti (Al Sifah)-Ministry of Tourism, 119,5 kilometru

Po královské etapě přijde další náročná etapa. V rozmezí 43 kilometrů přijdou hned tři náročné výjezdy. Třikrát se pojede takřka stejné stoupání Climb of Bousher Al Amerat, které má 3,2 kilometru a 6,8%. Poslední výjezd končí asi 13 kilometrů před cílem. Favorité budou znovu Daniel Martin, Rui Costa a Greg Van Avermaet. Není vyloučeno, že zvítězí některý ze spurtérů.

Kolem Ománu - Pátá etapa

Šestá etapa

Rovinatá etapa, The Wave Muscat-Matrah Corniche, 130,5 kilometru

Rovinatá etapa na závěr celého závodu. Největší ambice na vítězství budou mít stejně jako ve třetí etapě Alexander Kristoff, Moreno Hofland, Andrea Guardini, Gianni Meersman, Edvald Boasson Hagen a Tyler Farrar.

Kolem Ománu - Šestá etapa

Hlavní favorité

Favority jsou vrchaři. Největšími jsou Vincenzo Nibali, Richie Porte, Romain Bardet a Domenico Pozzovivo. Zvítězit může i Daniel Martin, který má kvalitní vrchařské schopnosti, stejně tak Rui Costa. Dále tu je třeba Janez Brajkovič a uvidíme jak se předvede Tom Dumoulin.