V Montrealu se ve velkém dešti nejlépe zorientoval Tim Wellens

nabor

Velký déšť znepříjemnil závod Grand Prix Cycliste de Montreal jak jezdcům, tak divákům. Televizní přenos provázely velké problémy a díky 12,1 kilometrů dlouhým okruhům bylo možné vidět vždy alespoň průjezdy cílem.

Celkem se jelo 17 okruhů na 205 kilometrů.

Do úniků se postupně pouštěli jezdci jako: Silvan Dillier (BMC), Romain Bardet (Ag2r-La Mondiale), Michael Valgren (Tinkoff-Saxo), Michal Kwiatkowski (Etixx-QuickStep), Warren Barguil (Giant-Alpecin), Michael Albasini (Orica), Jakob Fuglsang (Astana), Brent Bookwalter (BMC), Jose Herrada (Movistar), Wilco Kelderman (LottoNL-Jumbo) a Matteo Bono (Lampre-Merida).

Orica GreenEDGE v desti na Grand Prix Cycliste de MontrealÚnik se zformoval až 80 kilometrů před cílem z jedců, kteří si vytvořili až dvouminutový náskok: Thomas Voeckler (Europcar), Louis Vervaeke (Lotto Soudal), Manuel Quinziato (BMC) a Andriy Grivko (Astana).

24 kilometrů do cíle už byl náskok minimální a následně byli dostiženi.

Na posledním stoupání zaútočil Adam Yates (Orica GreenEdge) a Tim Wellens (Lotto-Soudal). Stíhat se je vydali Bakelants, Bardet, Costa a Kelderman.

Stíhací skupina už je nestačila dostihnout a tak si to spolu rozdali Yates a Wellens. Tito dva zmiňovaní sváděli na cílové rovince taktický boj a Adam Yates vystoupil z háku a začal spurtovat. Na jeho zadní kolo se pověsil Wellens a na oplátku mu také nastoupil, dokázal Yatese přespurtovat a mohl se tak radovat z vítězství před ním a před svými pronásledovateli, kteří je již o dvě vteřiny nestačili dostihnout.

Pořadí Grand Prix Cycliste de Montreal

# Jezdec Čas
1 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal 5:20:09
2 Adam Yates (GBr) Orica GreenEdge
3 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) Lampre-Merida 0:00:02
4 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale 0:00:04
5 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal
6 Wilco Kelderman (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:00:05
7 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
8 Robert Gesink (Ned) Team LottoNL-Jumbo 0:00:09
9 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team
10 Tom Jelte Slagter (Ned) Cannondale-Garmin Pro Cycling Team