V Bruselu spurtoval nejlépe Arnaud Démare

nabor

Arnaud Démare (FDJ) přespurtoval všechny své protivníky a v hlavním městě Belgie si dojel pro cenné vítězství. V závěrečném spurtu porazil jak Slovince Marko Kumpa (UAE Team Emirates) tak i Němce André Greipela (Lotto Soudal)

Na jezdce čekalo 13 stoupání, ale na všech bylo patrné, že se čeká až na závěrečný spurt.

Brzy po začátku ujela pětice ve složení: Dimitri Peyskens (WB Verandaclassic Aqua Protect), Brian Van Goethem (Roompot-Nederlandse Loterij), Patryk Stosz (CCC Sprandi Polkowice), Sander Cordeel (Verandas Willems – Crelan) a Stěpan Kurjanov (Gazprom-Rusvelo). Borci získali náskok až 5 minut.

Když se náskok snížil k jedné minutě, tak se vytvořila poměrně velká skupina asi 15 jezdců, kteří se snažili první skupinu dostihnout. Nakonec se vše spojilo. Ovšem Matthias Brändle (Trek-Segafredo) si 8 kilometrů před cílem neodpustil sólovou jízdu. Spurtérské týmy si nechtěly nechat ujít šanci na vítězství a tak Rakušana dva kilometry před páskou dostihly.

André Greipel začal spurtovat velice pozdě, a tak si pohodlně pro své 9. vítězství v sezóně dospurtoval Francouz Arnaud Démare.

Pro životní úspěch si dojel František Sisr (CCC Sprandi Polkowice), který byl klasifikován na 31. místě. S více než minutovou ztrátou se do cíle dopravil Juraj Sagan (Bora-hansgrohe).

Pořadí závodu

# Jezdec Čas
1 Arnaud Demare (Fra) FDJ 4:39:47
2 Marko Kump (Slo) UAE Team Emirates
3 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
4 Kenny Dehaes (Bel) Wanty – Groupe Gobert
5 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
6 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
7 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
8 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini
9 Manuel Belletti (Ita) Wilier Triestina
10 Davide Martinelli (Ita) Quick-Step Floors