Forma Petera Sagana neustále roste. Po včerejším druhém místě ztrácí v bodovací soutěži na Valverdeho jen osm bodů. Stáhnout by je mohl hned dnes, kdy poslední dva kilometry zvlněné osmé etapy slibují průměr 3,8 %.

Až dnes Vuelta definitivně opustí Andalusii a vymění ji za společenství Castilla-La Mancha. Obě spojuje značná rozloha a osídlenost, na druhou stranu zdejší příjmy patří ve Španělsku k nejnižším. Jednu z příčin naznačí příběh startovního, respektive cílového města. Pojede se z centra produkce olova, které se v Linares ve velkém zpracovávalo a těžilo po 150 let, než 27 let nazpět zavřel i poslední důl své brány. A cílem bude Almadén. Z největší světové zásobárny minerálu cinabritu (rumělky), potažmo z něj vyráběné tekuté rtuti, by vysoce toxický prvek zřejmě odtékal dodnes, pokud by jeho těžba nebyla v roce 2002 zakázána.

Mapa dojezdu 8. etapy Vuelty 2018 (Almadén)Tak jako včera se bude více stoupat než klesat. Jediná vrchařská prémie dne, „trojka“ Alto de Españares (10,3 km, 3,4 %), se obejde bez sjezdu. Peloton to mnoho mrzet nemusí, aspoň se o pár stupínků ochladí. Zatímco dole bude čtyřicet ve stínu, v 700 m n. m. jen kolem šestatřiceti. 71,5 kilometrů od cíle spurterská prémie. Kolem mety 30 km pak přijdou 4 km do 3 %. Rozhodovat bude až posledních šest kilometrů. Nejprve 2,4 km do 3,4 % a po krátké pauze 2 km do 3,8 %. V závěrečné serpentině však sklony vystoupají na 7 %.

8. etapa Vuelta 2018 profilPo týdnu v sedle za už předtím poměrně vysokých teplot a při délce etapy skoro 200 kilometrů je nabíledni, že ani tentokrát neuvidíme v nepříjemném dojezdu etapy klasický hromadný spurt. Hlavním favoritem bude Peter Sagan, jemuž do zeleného může stačit výhra a Valverdeho nejlépe třetí místo. Dlouho se ovšem včera držel rovněž Viviani a jen smůla vyřadila z boje o etapu Kwiatkowského, Benoota či Dana Martina.

Únik dnes patrně do cíle nedojede, ba někteří jeho aktéři budou asi litovat, že vůbec opustili peloton. Černé koně hledejme spíše mezi těmi, kteří v něm zůstanou. Tak třeba Ryan Gibbons. Muž, který vždy jede co to dá. Včera ze spurterů hned po Saganovi jasně nejlepší. Předvedl se též Aberasturiho rozjížděč z Euskadi Eduard Prades, který dojel čtvrtý. A pozor na Dylana Teunse, byť zatím neprolomil ani top 50.

Osmá etapa Vuelty 2018 začíná ve 12:10. Alto de Españares kolem 14:16, za další hodinu sprint. Dojezd je plánován na 17:10 a v úmorném vedru nelze očekávat, že by cyklisté odhad překonali.

Tipněte si vítěze etapy na našem Facebooku či přes SMS:

  • ve tvaru WT mezera 8 mezera TŘI JMÉNA A PŘÍJMENÍ
  • odeslat na číslo +420 733 676 633, cena dle tarifu operátora.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.