nabor

Měla to být etapa pro spurtery, ale zvítězil únik. Mohla za to čtveřice uprchlíků, která velmi dobře spolupracovala.

V 18. etapě z Borgo Valsugana byly na programu dvě vrchařské prémie, ale pouze nejnižší kategorie. Celkově byl profil na 152 kilometrech etapy klesající až do cíle v Trevisu. Etapa stvořená pro závěrečný spurt pelotonu.

Hned na začátku etapy přišla špatná zpráva. 4. muž celkové klasifikace João Almeida z UAE měl pozitivní test na Covid a do etapy nemohl nastoupit.

Do úniku se dostala čtveřice ve složení: Dries De Bondt (Alpecin-Fenix), Davide Gabburo (Bardiani-CSF-Faizanè), Magnus Cort Nielsen (EF Education-EasyPost) a Edoardo Affini (Jumbo-Visma).

Peloton si je hlídal kolem 3 minut a vše měl ve svých rukou. Náskok se začal snižovat a vše bylo podle plánu. Jenže únik dobře spolupracoval a nedařilo se jej stahovat natolik, aby je peloton dojel. Domestikům začala docházet síla a pár kilometrů před cílem už bylo jasné, že únik dnes nebude dojet.

Přispěl k tomu i fakt, že i přes taktizování uprchlíků v cílové rovince držel tempo uprchlíků Magnus Cort Nielsen, a tak je peloton nemohl dojet. Spurtovat začal Edoardo Affini, ale nestačilo to. Předčil ho Dries De Bondt a stal se vítězem 18. etapy Giro d’Italia 2022.

Spurt pelotonu vyhrál Alberto Dainese z DSM a na vítěze etapy peloton ztratil 14 vteřin.

18. etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.

Ilustrační foto: Live updates Giro

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.