Z úniku slavil v náročných podmínkách Stefan Küng, Felline stále ve vedení

nabor

Peloton dnes únik dojet nedokázal a tak slavil Stefan Küng. Fabio Felline udržel vedení.

Na jezdce dnes čekaly opravdu náročné podmínky. K chladnému počasí se přidal neustálý déšť a vítr. Chvílemi i sněžilo. Zvažovalo se úplné zrušení etapy, ale nakonec byla jen zkrácena o 22 kilometrů.

Jako první zaútočil na začátku etapy Sander Armée. Později se k němu přidali Stefan Küng, Andrei Grivko a Frederik Veuchelen. Do této skupiny se později snažila dostat i dvojice – Toms Skujiņš a Meiyin Wang. To se jim nepodařilo a navrátili se do pelotonu.

Arméeho hlavním cílem bylo sbírání bodů na vrchařských prémiích. To se mu povedlo, když sebral všechny body, které byly na trati k mání. Stálo ho to však mnoho sil a nakonec odpadl méně než deset kilometrů před cílem.

Tvrdý pád potkal Warrena Barguila, který naneštěstí musel ze závodu odstoupit.

Další, kdo se trápil byl Frederik Veuchelen. Toho si všiml Andrei Grivko, a tak zaútočil. Küngovi netrvalo dlouho a Kazacha dojel. Veuchelenovi již nezbyly síly a dojel ho peloton, který v závěru únik velice rychle stahoval. Jenže náskok čelnímu duu stačil. Poslední kilometry vedly do mírného kopce. Küng musel spurtovat z první pozice. Jenže do závěru si schoval více sil a Grivko ho již nedokázal porazit.

Za nimi dojel s dvacetisekundovou ztrátou peloton, ve kterém byl nejrychlejší Sonny Colbrelli. Všichni favorité, včetně průběžného lídra Fellineho, dojeli pohromadě. V „balíku“ byl Kreuziger s Cinkem.

[cyklostat id=“Tour-de-Romandie“ etapa=“2″ rok=“2017″ nadpis=“Kolem Romandie 2017, pořadí 2. etapy“]