Udrží Kwiatkowski na Puerto de Alfacar červený dres?

nabor

Čtvrtá etapa Vuelty 2018 možná ještě nepřinese velké útoky favoritů na celkovou výhru, ale měla by podstatnou měrou vyjasnit, kdo může na top 10 v Madridu pomýšlet. Závěrečných 12,4 kilometrů má průměr 5,4 %. A Kwiatkowski na nich bude hájit hubený náskok 14 sekund před Alejandrem Valverdem.

Filmový Indiana Jones tu hledal Svatý grál, žijí zde vzácní modrásci a místní řeky jsou plné pstruhů. Sierra de la Alfaguara, drobné pohoří na jihu Španělska a součást Andaluských hor, se chystá na příjjezd hvězd světové cyklistiky. Chystá se rovněž městečko ležící v jeho stínu – Alfacar, jinak známý především jako místo, kde za občanské války nacionalisté popravili velikána španělské poezie Lorcu. Dnešní rozhodující stoupání, cílová „jednička“ Puerto de Alfacar, má vrchol přibližně 500 výškových metrů nad městem.

Puerto de Alfacar - rozhodující stoupání 4. etapy Vuelty 2018Ještě předtím peloton bude muset zdolat jinou první kategorii Alto de la Cabra Montés, která je díky 15,7 kilometrům délky a průměrnému sklonu 5,9 % ještě náročnější. Její vrchol najdeme 94,7 km od cíle. Stoupat se sem bude přímo z pobřeží Costa Tropical, ležícího pouhých 75 kilometrů východně od Málagy, kde Vuelta v sobotu odstartovala. Puerto de Alfacar je oproti Cabra Montés snazší především zmírněním na posledních dvou kilometrech. Případné akcelerace proto budou muset přijít dále od cíle.

4. etapa Vuelta 2018 profil

Dá se předpokládat, že takový profil bude vyhovovat právě oběma červeným rivalům. Valverde a Kwiatkowski se opět řadí k hlavním etapovým favoritům. Tentokrát by jim však měli mnohem výrazněji sekundovat i další vrchaři – Pinot, Miguel Ángel López, Simon Yates, Nairo Quintana či Wilco Kelderman.

Únik by dnes do cíle teoreticky dojet mohl. Pokud se však naplní předpoklady a etapu si vezme do parády silný Movistar, budou naděje uprchlíků ty tam. Velkým testem bude dnešek pro mladíčky Quick-Stepu De Pluse a Mase. Až překvapivě dobře si na Caminito del Rey vedl také veterán modrobílé sestavy Dries Devenyns. Neodepisujme předem pátého muže letošní Tour Down Under a šestého z Tour of Oman.

Čtvrtá etapa Vuelty 2018 začíná ve 13:19. Na vrcholu Alto de la Cabra Montés by měli být cyklisté po třetí, tedy opět se začátkem přímých přenosů. O další dvě hodiny později už bude peloton pod Puerto de Alfacar, na němž by měl vítěz slavit v tradičních 17:40.

Tipněte si vítěze etapy na našem Facebooku či přes SMS:

  • ve tvaru WT mezera 4 mezera TŘI JMÉNA A PŘÍJMENÍ
  • odeslat na číslo +420 733 676 633, cena dle tarifu operátora.

2 KOMENTÁŘE

  1. Zdravím všechny příznivce cyklistiky. Já jsem sice jen cyklista-amatér, ale sleduji Giro,TdF i Vueltu. Abych to více prožíval, vsázím si na celková prvenství a umístění týmů. Zjistil jsem, že nejlepší servis máte vy. Tak jen tak dále. Děkuji za velmi dobré informace. IN

  2. Ahoj, objevil jsem vaše stránky náhodou a moc se mi líbí vaše komentáře z Vuelty.

Comments are closed.