Na konci týdne odstartoval poslední závod Grand Tour sezóny. Ovšem nezahálí ani ostatní závodníci, kteří se připravují buď na další sezónu nebo na vrchol té aktuální v podobě mistrovství světa v Innsbrucku, kam dostala pozvánku i stáj Elkov Author. Více v následujících odstavcích.

Bretagne Classic – Ouest-France

Oliver Naesen

Bretaňskou klasiku zvládl nejlépe bývalý belgický mistr Oliver Naesen.

Rozhodujícím momentem bylo odtržení se trojice Naesen, Wellens, Valgren, která si to nakonec rozdala o vítězství. Nejvíce sil měl právě Belgičan a zopakoval tak vítězství z roku 2016.

Na startu byl i Zdeněk Štybar, který byl ve skupině pronásledovatelů, jenž za vítězem zaostala o 1:13. a dojel šestý. Roman Kreuziger a Slovák Erik Baška se do cíle nepodívali.

Deutschland Tour

Matej Mohorič z Bahrain Merida týden po nečekaném vítězství na Binck Bank Tour vyhrál i na německých silnicích.

Své kvality naznačil už ve druhé etapě, když skončil druhý za Němcem Schachmannem. Dokázal přespurtovat i Toma Dumoulina, který zahájil útok 6 kilometrů před cílem.

Ve třetí etapě došlo k hromadnému pádu, ze kterého vytěžil nejvíce právě slovinský borec. Dojel si pro etapu, a protože doposud vedoucí Schachmann skončil až sedmý, dostal se i do čela celkové klasifikace.

V závěrečné etapě si vítězství pohlídal druhým místem.

K celkovému vítězství přidal i vítězství v bodovací soutěži. Při slavnostním ceremoniálu dostal prostor i pro zpěv, když zazpíval národní hymnu Slovinska.

Tour Poitou-Charentes en Nouvelle Aquitaine

Poměrně neznámá soutěž, které se zúčastnili i stáje World Tour.

Závod famózním způsobem ovládl Arnaud Démare, který pro sebe získal všechny etapy. A to se v jeden den jela i klasická etapa na 100 kilometrů a v podvečer časovka na téměř 23 kilometrů.

Druhým v pořadí byl neméně známý Sylvain Chavanel z Direct Energie. Třetí místo patří Yoannu Paillotovi z St. Michel – Auber93.

Český pohár

Kalas Cup 2018 – Ostrava – nejlepší tři. Zleva Černý, Hník, Zahálka

V ostravské Slatině se jelo na okruhu, který měřil 32 kilometrů, který závodníci absolvovali celkem sedmkrát. I přestože se v úvodu vytvořila skupina uprchlíků a místy měla až tři minuty náskoku, tak se dvě kola před cílem začínalo od nuly.

V tu dobu právě zaútočil úřadující mistr republiky Josef Černý, kterého se chytil pouze Karel Hník. Oba zbytku pole ujeli a bylo jasné, že si to rozdají o vítězství, které pro sebe urval borec z prostějovského Pardus Tufo Karel Hník.

Na třetím místě dojel Matěj Zahálka a je jasné, že se stane celkovým vítězem v poháru, který uzavře závod v Židovnici 23.září.

Zajímavosti

Velice úspěšnou sezónu má za sebou hradecký Elkov Author. Stáj začala sbírat důležité body na zahraničních závodech a tím si vydobila účast v týmové časovce na mistrovství světa, které se letos pojede v rakouském Innsbrucku. Na týmy čeká trať z Ötztalu do Innsbrucku o délce 62,8 km s celkovým převýšením 427 m, kdy až klesající charakter trati naruší na 40 km stoupáním o délce více než 5 km a průměrném sklonu 8%

Stáj Aqua Blue Sport oznámila, že v roce 2019 nebude startovat. Irská stáj uvedla, že obtížně získávala pozvánky na závody a nepřidalo ji ani sloučení se se stájí Veranda’s Willems Crelan.