Týden v cyklistice 29/2019

nabor

Už 29. týden je minulostí a znovu se toho událo mnoho. V dalších řádcích se na všechno důležité podíváme detailněji.

Tour de France

Jak je zvykem při Grand Tours, speciální článek, který shrne dění během Tour, vám přinesme dnes ve 12:00.

La Course by Le Tour de France

Už šestý ročník La Course by Le Tour de France nachystali organizátoři. První tři ročníky se konaly v Paříži, v dalších třech už závod hlavní město Francie opustil. V sezóně 2017 závodnice musely vystoupat na Izoard, loni zase přes Colombiére do Le Grand-Bornand. Letos to byly zvlněné okruhy kolem Pau a v cíli se radovala Marianne Vosová (CCC-Liv), která ukázala skvělou formu po Giro Rosa, kde vyhrála čtyři etapy. Pro druhé místo si dojela Leah Kirchmannová (Sunweb) a třetí skončila Cecilie Uttrup Ludwigová (Bigla Pro Cycling).

Odkaz na článek: Marianne Vos ovládla po perfektně načasovaném spurtu La Course

Marianne Vos - vítězka La Course by Le Tour de France 2019
Marianne Vos – vítězka La Course by Le Tour de France 201904

Chris Froome má dvě výhry z Vuelty!

Ve své kariéře objel 17 závodů Grand Tours. Doposud se uvádělo, že jeho první celkové vítězství přišlo na Tour de France 2013. K tomu následně přidal tituly z let 2015, 2016, 2017 a k tomu Giro 2018 a Vueltu 2017.

Nově má Chris Froome na svém kontě zapsaný titul i z Vuelty 2011. Dosavadní vítěz Juan José Cobo byl usvědčen z dopingu a titul ze závodu mu byl sebrán ve prospěch právě Chrise Frooma.

Chris Froome
Chris Froome při vítězství na Vueltě 2017

Majitel Kaťushi se nechce vzdát

Minulý týden jsme přinesli informace o tom, že na místo Kaťushi si brousí zuby Corendon-Circus a o sloučení s tímto týmem se snaží i Israle Cycling Acedemy. Do tohoto boje vstoupil i majitel týmu Makarov, který prohlásil, že je ochotný tým sponzorovat jednu sezónu ze své kapsy. Uvidíme jak to celé dopadne.

Katusha-Alpecin 2019
Katusha-Alpecin

Přestupy

Blíží se 1. srpen, den, kdy budou moci týmy odhalovat své nové přestupy. Zatím můžeme jen spekulovat, kdo kam zamíří a nyní přinášíme další várku těchto předpokladů.

Některé týmy učinily klíčová prodloužení smluv se svými jezdci. Jumbo-Visma si pojistilo služby Dylana Groenewegena a Primože Rogliče, AG2R zase Tonyho Gallopina, Alexise Gougearda, Clémanta Venturiniho, Francoise Bidarda a Juliena Duvala. Trek si pojistil služby Edwarda Theunse a INEOS Dylana Van Baarleho.

Nyní řada spekulací o možných přesunech. O Davideho Formola má zájem tým UAE Team Emirates.

Pokud se opravdu potvrdí odchod Naira Quintany a jeho vrchařské skupiny, musí tyto jezdce Movistar nahradit a mluví se o Fernandu Barcelovi, talentu Sergiu Samitierovi a Óscaru Rodríguezovi, vítězovi etapy na loňské Vueltě (všichni z Euskadi-Murias) a k nim o Dariu Cataldovi z Astany.

Řady Deceunincku by měl rozšířit Mattia Cattaneo z Androni Giocattoli. Trek má zájem o Kennyho Elissonda z INEOSu a Bahrain-Merida stojí o Pella Bilbaa z Astany.

Nutně posílit potřebuje tým CCC, který tlačí pata jak ve sprinterské, tak ve vrchařské části týmu. Sprinterskou a klasikářskou složku by mohl výrazně posílit Matteo Trentin. U vrchařů se velmi hlasitě mluví o Ilnuru Zakarinovi a především o Janu Hirtovi.

Jan Hirt
Jan Hirt by se mohl vrátit do známého prostředí

Týden v cyklistice 2019