Trocha oddechu a sprint v Bibione

nabor

Po úterních horách a včerejším rychlém a dlouhém dni, „zavrcholeném“ pády, přijde dnes jedna z mála opravdu tranzitních etap. Krom nenadálého větru a fatálního podcenění hrstky uprchlíků hromadný spurt nemůže ohrozit nic.

Bibione… Severoitalský ráj levného slunění v nekonečných řadách lehátek si připravenost na letní nával Evropanů dychtících po moři a teplu ověří při dnešním dojezdu. A pro jednou by si mohli užít svého údělu taktéž cyklisté, kteří se nedostanou víc než 38 metrů nad hladinu moře – v bibionském případě Jadranu. Helikoptéry určitě přidají i pár pohledů na Benátky. Jen ten dojezd bude technicky zlobit. Žádná rovná promenáda, ale osmikilometrový okruh, poprvé pro výstrahu, podruhé již zostra. Zatáček je na něm habaděj, poslední dvě velké až na finálním kilometru a to značí, že silný vlak bude půlkou úspěchu.

A vedle zatáček pozor na počasí. Spíš než slunečníkové bude deštníkové – oblačno a pár přeháněk. Leč žádný extrém, v rychlosti nic příjemného.

11. etapa Giro 2016 profil

S vlakem i bez vlaku převzal po Kittelovi otěže spurtů Greipel a dnes je hlavním favoritem. V patách mu budou čtyři další velká jména rovin: Démare, Nizzolo, Ewan a samozřejmě Modolo. Proč „samozřejmě“? Modolo je rodákem z nedalekého Conegliana a v domácím regonu se bude chtít vytáhnout.

Nabídnu tři černé koně: Porseva (Katusha), jenž je silný, byť už nemá na Giru rozjížděče Tsateviche, ambiciózního Rumuna Grosua (Vini Fantini) s rozjížděčem hvězdného jména, ovšem trochu z formy – Gregou Bolem, a konečně Ruffoniho, který má naopak v Bardiani podporu nehvězdného, ale v pohodě jedoucího Simiona. Opravdovou hozenou rukavicí by byl další atak Jungelse, který mix pro pozdní útok (tempo, rychlost, technika) splňuje dobře, ovšem odjet ho sotva kdo nechá.

Zběsilosti se meze nekladou v naší facebookové soutěži, i když tušíme, že „gorilí“ hattrick dnes asi dostane velkou důvěru.

Rovná 182kilometrová etapa vyjde vstříc spáčům (což pochopitelně nemusí platit pro dopingové kontrolory). Začíná v jednu, přenášena bude stejně jako ta včerejší počínaje půl třetí. Dojezd, včera podstatně dřívější než odhadovaných 17:13, by měl být dnes o minutu zpožděn