Třetí setkání na Coppi e Bartali vyhrál v hromadném spurtu Mareczko

Po včerejší horské etapě byla dnes naplánovaná třetí etapa závodu Coppi e Bartali. Podle předpokladů se na zcela rovinaté trati rozhodovalo až v závěrečném spurtu, který pro sebe rozhodl Jakub Mareczko.

Etapa dlouhá 172 kilometrů vedla z Calderara di Reno do Crevalcore a téměř po celou trať nepřesáhla nadmořskou výšku 40 metrů.

Ihned na počátku se pokusil o únik Adam de Vos (Rally Cycling), ke kterému se postupně přidávali Liam Holohan (Team Wiggins), Fabio Tommassini (D’Amico – Bottecchia), Nicola Gaffurini (Norda Mg.Kvis), Francisco Mancebo (SkyDive Dubai), Jon Bozic (Adria Mobil) a Andrej Vasiljuk (Kolss – Bdc Team). Vedoucí skupina si vytvořila před nájezdem do sedmi okruhů okolo Crevalcore náskok téměř 4 minuty. Ovšem to už byl povel pro peloton, aby zabral, chtěli-li pomýšlet na etapové vítězství spurtéři.

Balíku se podařilo vedoucí skupinu dostihnout přibližně 4 kilometry před cílem a bylo více než jasné, že se bude rozhodovat v hromadném spurtu. V něm měl nejvíce sil Jakub Mareczko (Southeast – Venezuela), který předčil druhého v cíli Mattia Gavazziho.

Čech Daniel Turek dojel na pěkném 33. místě, čímž si v celkové klasifikaci polepšil na 81. místo.