nabor

Dánský spurter Mads Pedersen (Trek-Segafredo) ovládl v hromadném dojezdu třetí etapu Paříž – Nice. Pro druhé místo si dojel Bryan Coquard (Cofidis), který na pásce překonal Wouta Van Aerta (Jumbo-Visma). Lídrem závodu zůstává Christophe Laporte (Jumbo-Visma).

Třetí den na závodě Paříž – Nice čekalo na závodníky 190 kilometrů mezi městy Vierzon a Dun-le-Palestel. První polovina trasy byla rovinatá, v té druhé závodníci najeli do zvlněného terénu.

Po startu se oddělila trojice Thomas De Gendt (Lotto Soudal), Alexis Gougeard (B&B Hotels) a Owain Doull (EF Education-EasyPost). Jejich náskok se vyšplhal i nad pět minut, ale peloton si je hlídal. Třicet kilometrů před cílem vyrazil Søren Kragh Andersen (DSM) k útoku, ale jeho pokus byl rychle eliminován týmy Jumbo-Visma a Cofidis, které kontrolovaly čelo hlavního pole.

Andersena v nástupech vystřídali další jezdci, ale všechny zlikvidoval tým Jumbo-Visma. Søren Kragh Andersen se nevzdal a osm kilometrů před cílem nastoupil znovu. I tentokrát byl jeho pokus neúspěšný.

Poté už se v zredukovaném pelotonu začaly tvořit sprinterské vlaky. Do posledního kilometru dovedli hlavní pole jezdci AG2R Citroën Team. Žádný dominantní sprinterský vlak se ale nevytvořil. Nejlepší práci odvedl tým Trek pro Madse Pedersena, který vsadil na dlouhý spurt. V tom nenašel konkurenci a dojel si pro výhru.

3. etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.

Zdroj obrázku:
Cyclingweekley (2022): Mads Pedersen wins sprint in Dun-le-Palestel on stage three of Paris-Nice, https://www.cyclingweekly.com/racing/mads-pedersen-wins-sprint-in-dun-le-palestel-on-stage-three-of-paris-nice (8. 3. 2022)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.