Dánský spurter Mads Pedersen (Trek-Segafredo) ovládl v hromadném dojezdu třetí etapu Paříž – Nice. Pro druhé místo si dojel Bryan Coquard (Cofidis), který na pásce překonal Wouta Van Aerta (Jumbo-Visma). Lídrem závodu zůstává Christophe Laporte (Jumbo-Visma).
Třetí den na závodě Paříž – Nice čekalo na závodníky 190 kilometrů mezi městy Vierzon a Dun-le-Palestel. První polovina trasy byla rovinatá, v té druhé závodníci najeli do zvlněného terénu.
Po startu se oddělila trojice Thomas De Gendt (Lotto Soudal), Alexis Gougeard (B&B Hotels) a Owain Doull (EF Education-EasyPost). Jejich náskok se vyšplhal i nad pět minut, ale peloton si je hlídal. Třicet kilometrů před cílem vyrazil Søren Kragh Andersen (DSM) k útoku, ale jeho pokus byl rychle eliminován týmy Jumbo-Visma a Cofidis, které kontrolovaly čelo hlavního pole.
Andersena v nástupech vystřídali další jezdci, ale všechny zlikvidoval tým Jumbo-Visma. Søren Kragh Andersen se nevzdal a osm kilometrů před cílem nastoupil znovu. I tentokrát byl jeho pokus neúspěšný.
Poté už se v zredukovaném pelotonu začaly tvořit sprinterské vlaky. Do posledního kilometru dovedli hlavní pole jezdci AG2R Citroën Team. Žádný dominantní sprinterský vlak se ale nevytvořil. Nejlepší práci odvedl tým Trek pro Madse Pedersena, který vsadil na dlouhý spurt. V tom nenašel konkurenci a dojel si pro výhru.
🏁 🇩🇰@Mads__Pedersen remporte un sprint pour costauds!
⏪ Revivez le dernier kilomètre.🏁 🇩🇰@Mads__Pedersen takes the win after a tough sprint!
⏪Relive the last kilometre.#ParisNice pic.twitter.com/y1OOvY5cqu— Paris-Nice (@ParisNice) March 8, 2022
Zdroj obrázku:
Cyclingweekley (2022): Mads Pedersen wins sprint in Dun-le-Palestel on stage three of Paris-Nice, https://www.cyclingweekly.com/racing/mads-pedersen-wins-sprint-in-dun-le-palestel-on-stage-three-of-paris-nice (8. 3. 2022)