Třetí a čtvrtý den přestupů

nabor

Zatímco včera se udál jediný a k tomu očekávaný přestup, dnes – 4. 8. – byly přestupy velmi časté.

Šejkové potvrdili předem tušené

Už od doby, kdy bylo potvrzeno, že vznikne nový tým pod záštitou bahrajnského prince, spekulovalo se o přestupu Nibaliho právě sem. To se včera stalo skutečností.

Náhrada za Degenkolba

Tým Giant-Alpecin (příští rok Sunweb-Giant) ulovil náhradu za Johna Degenkolba. Ano, jak asi tušíte, jde o Michaela Matthewse, o jehož příchodu se čile hovořilo.

AG2R znovu posiluje

Stáj AG2R získává další a další posily do své sestavy. Posilami jsou především jezdci na severské klasiky. Dnes zlákali do svých řad dva borce. Prvním je Oliver Naesen, který je obstojným klasikářem a přijde z IAM. Smlouvu podepsal na dva roky. Druhým je Stijn Vandenbergh, který v Etixxu pracoval na Boonena, Štybara nebo Terpstru. Z tohoto stínu se chce vymanit a stát se lídrem na klasiky. To by se mu mohlo v AG2R povést.

Navíc tým jedná s Mathiasem Frankem a Sondre Holst Engerem.

První zisky Cofidisu

Příchody nových jezdců do AG2R odnesl jejich jezdeec Guillaume Bonnafond, který si našel nové působiště v Cofidisu, kde podepsal na dva roky. Do týmu s charakteristickou červenou barvou na dresu míří i Jimmy Turgis z kontinentálního Roubaix Lille Métropole, také na dvě sezóny. Třetí posilou je Dimitri Claeys z Wanty-Groupe Gobert a i on bude v Cofidisu závodit minimálně po dva roky.

Blízko uzavření smlouvy je podle informací i jezdec IAM Jonas Van Genechten

Vítěz etapy na Giru bude jezdit s Kreuzigerem

Roger Kluge – vítěz 17. etapy letošního Gira, skvělý dráhař a rychlý jezdec – bude po dva roky závodit v sestavě ORICA-BikeExchange, kde se potká i s Romanem Kreuzigerem. Kluge má do týmu vnést zkušenosti pro mladé závodníky, kterým je bude předávat minimálně do roku 2018.

Znovu Francie a Francouz

Tentokrát je řeč o novém spojení týmu Fortuneo – Vital Concept a vrchaře Arnolda Jeannessona. Ten nepřesvědčil šéfy Cofidisu, kteří mu novou smlouvu nenabídli, naštěstí pro něj, po něm sáhla jiná prokontinenální stáj. Letošní třicátník podepsal kontrakt na jeden rok.

Nové spekulace

3. 8. přinesl internet spekulace o možném přestupu Rafala Majky a Ruie Costy do Katushe. S tímto týmem byl dříve spojován Roman Kreuziger, ten si zvolil ORICU, a tak se Katusha musí poohlížet jinde, protože musí najít náhradu za Purita, který ukončí kariéru. Majka je dobrou volbou na celková pořadí a Costa na klasiky.

Dnes se objevily zvěsti o možném odchodu Sepa Vanmarcka z týmu LottoNL-Jumbo. Nizozemec byl nejprve spojován s Etixxem a některé informace říkaly, že už má i podepsanou smlouvu. To však nebyla pravda a sám jezdec řekl, že do Etixxu nechce. Nyní je v souvislosti s jeho jménem zmiňován tým Cannondale – Drapac.