nabor

Peter Sagan (Bora-hansgrohe) ukázal, že spurtovat ještě umí. Ve velmi rovinaté etapě zvládl závěrečný souboj nejlépe a pro další etapu si oblékne dres vedoucího závodníka.

Zatímco se oči všech upírají především do Italie, kde odstarovalo letošní Giro d’Italia, tak se zbytek světové špičky sjel do Spojených států, přesněji do Kalifornie.

Představily se tu hvězdy počínaje Petrem Saganem či Markem Cavendishem a konče Richie Portem, Rohanem Dennisem či Gianni Mosconem. Jako lídr stáje Deceuninck-Quick Step se objevil i český reprezentant Zdeněk Štybar.

Úvodní etapa se jela v okolí Sacramenta, tedy v oblasti, kde končil loňský ročník.

Profil 1.etapy Tour of California

Do úniku dne se dostala čtveřice: Laurens De Vreese (Astana), Michael Schär (CCC), Charles Planet (Novo Nordisk) a Tyler Stites (Národní tým USA), ale borci se nedokázali od pelotonu vzdálit na víc než dvě minuty.

Od 90. kilometru začaly vpředu úřadovat stáje Dimension Data a Deceuninck-Quick Step, občas doplněné Borou a náskok se začal snižovat. V tu dobu z úniku svěsil nohy Laurens De Vreese. O chvíli později se k němu přidal i Michael Schär.

Únik se dočkal pohlcení 19 kilometrů před cílovou páskou a bylo jasné, že dojde na hromadný spurt.

Fabio Jakobsen rozjížděl spurt pro svého kolegu Michaela Mørkøva, ale začínali příliš brzy. Přes ně se dostala sestava INEOS, na jejichž zadních kolech byl přilepen Peter Sagan. Přibližně na 150 metrech od pásky se odpoutal od Kristoffera Halvorsena (Team INEOS) a získal rozhodující náskok, který udržel až do cíle.

Druhý projel cílovou páskou Travis McCabe z amerického národního týmu, který prokázal úžasný závěr, když na počátku velmi ztrácel. Možná, kdyby byl cíl posunut o dalších 100 metrů, by pak pokořil i Sagana.

Třetí v cíli byl Maximilian Walscheid ze Sunwebu.

Amgen Tour of California 2019, 1. etapa

|
P.Jméno TýmČas/Body
1Peter SagansvkBOH
2Travis McCabeusaUSA+
3Max WalscheiddeuSUN+
4Kristoffer HalvorsennorINS+
5Michael MørkøvdnkDQT+
6Owain DoullgbrINS+
7John DegenkolbdeuTFS+
8Phil BauhausdeuTBM+
9Erik BaškasvkBOH+
10Jasper PhilipsenbelUAD+

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.