Tour Down Under: poslední etapa pro Greipela, celkové vítězství pro Impeyho

nabor

Poslední etapu úvodního závodu roku ovládl André Greipel (Lotto-Soudal). Druhý dojel opět Caleb Ewan (Mitchelton-Scott), který na domácí půdě nenaplnil vysoká očekávání fanoušků. Třetí pak byl Peter Sagan. V celkovém pořadí se již nic neměnilo a Ewanův spolujezdec Daryl Impey zaznamenal zasloužené vítězství.

Již klasická etapa v Adelaide i letos měřila pouhých 90 kilometrů a vedla po téměř naprosté rovině. Navzdory všem předpokladům se začalo závodit hned po startu. Aktivní byli především Logan Owen (EF Education First) a Ben O´Connor (Dimension Data). Dvojici se podařilo vzdálit se od pelotonu a vytvořit si náskok okolo dvou minut. Balík v tu chvíli výrazně zpomalil a jejich odstup již jenom kontroloval.

Na čele pelotonu se po většinu etapy pohybovali především jezdci Mitchelton-Scott, kteří měli hned dvojitou motivaci v podobě Ewana a Impeyho. Dvojice uprchlíků tak byla se 2 koly do konce pohlcena především jejich zásluhou. To už se dopředu ale tlačily i ostatní sprinterské týmy (Lotto-Soudal, Team Sunweb, BORA-hansgrohe). Poslední kilometry závodu byly velmi chaotické a až do posledních 500 metrů neměl žádný tým pořádný vláček. To se nakonec povedlo Boře a QuickStepu a už to vypadalo, že Sagan nebo Viviani zvítězí. Oba ale totálně nezvládli závěr a perfektní pozice nezužitkovali. V rozhodující chvíli na moment zaváhali a na nástup Caleba Ewana již nestihli zareagovat. Okolo Australana se ještě na poslední chvíli dokázal prosmýknout Greipel, který si připsal druhý vavřín.

Daryl Impey (Mitchelton-Scott)

Daryl Impey uhájil velmi netradiční vedení před Richie Portem. Oba totiž měli shodný čas a tak muselo rozhodnout lepší umístění v etapách ve prospěch jihoafrického závodníka. Třetí nakonec skončil Tom Jelte Slagter (Dimension Data), který podobně jako Porte závod v minulosti také ovládl.

https://www.youtube.com/watch?v=f7oexf7lKIY

Pořadí 6. etapy

# Jezdec (Národnost) Tým Čas
1 Andre Greipel (Něm) Lotto Soudal 2:01:19
2 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott
3 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
4 Phil Bauhaus (Něm) Team Sunweb
5 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors
6 Steele von Hoff (Aus) UniSA-Australia
7 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
8 Mads Pedersen (Dán) Trek-Segafredo
9 Carlos Barbero Cuesta (Špa) Movistar Team
10 Mads Würtz Schmidt (Dán) Katusha-Alpecin

Konečné pořadí

# Jezdec (Národnost) Tým Čas
1 Daryl Impey (JAR) Mitchelton-Scott 20:03:34
2 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
3 Tom Jelte Slagter (Niz) Dimension Data 0:00:16
4 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:00:20
5 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors
6 Egan Arley Bernal Gomez (Kol) Team Sky
7 Gorka Izagirre Insausti (Špa) Bahrain-Merida
8 Luis León Sánchez (Špa) Astana Pro Team 0:00:23
9 Ruben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
10 Robert Gesink (Niz) LottoNL-Jumbo 0:00:24