Tour de France čeká nejspíš klid v bouři

nabor

Oddych po Alpách, ne však pro týmy nejlepších spurterů. Těm hory nijak nesvědčily a přesto musí zmobilizovat síly a nedat v deštivém dni na mírně klesavém 222 kilometrů dlouhém profilu 15. etapy Tour de France šanci úniku.

Včera jsem nijak zvlášť netipoval, zmiňovaní Nieve s Rodríguezem v úniku byli, leč neuspěli. Víru organizátorů v brzký útok zhatila především absence těch, kteří by ho byli schopni, tempo tak jel NetApp a ve sjezdu zaútočili ne Bardet s Pinotem, ale Bardet na Pinota – a opět neúspěšně. Mírným zklamáním byla nižší aktivita Europcaru, který je však na druhou stranu s Rollandem stále na dosah desítce.

Život bude dnes komplikovat závodníkům nejen únava, ale i počasí. Po vedrech přichází déšť a propršet by mělo v podstatě celé odpoledne. Závěrečné kilometry obsahují několik kruhových objezdů a také dvě vcelku prudké zatáčky, ačkoli samotná cílová rovinka je dlouhá, podmínky tedy svědčí dalšímu mírně podivnému spurtu se střídavou účastí top jmen.

Favoritem číslo jedna v rovinatých etapách je letos za každých okolností Marcel Kittel. Z hlediska kurzů pokaždé nezajímavý, neb dle mého přinejmenším doceněný. Pokud bych tedy měl hledat nedoceněné favority, jsou to podle mého jednak Greipel (bookmakeři hodnotí jeho šance kolem 7.50) a potom Démare (sehnatelný nad 15). Samozřejmě, oba budou mít zničené týmy, které včera tvrdě pracovaly. Ale oba jsou také velmi rychlí a ještě nikoli uspokojení, Démáre byl dvakrát třetí a Greipel vyhrál etapu, v níž ale nespurtoval Kittel.

Jak to všechno dopadne, sledujte v nejběžnějším časovém rozmezí od poledne do přibližně půl šesté.