TOP 10 favoriti na Tour: Thibaut Pinot

Naša redakcia si pred štartom každej z Grand Tours pripravuje seriál najväčších favoritov na celkové poradie a špurtérske dojazdy daných pretekov. Doobeda bol predstavený Dylan Groenewegen, dnešným favoritom na GC je lokalpatriot Thibaut Pinot, ktorý  háji farby stajne FDJ.

Sezóna 27-ročného víťaza bieleho trička z roku 2014 sa začala na domácich pretekoch Grand Prix Cycliste la Marseillaise, ktoré dokončil na deviatom mieste. Presun do Španielska na okružnú jazdu okolo Valencie nepriniesol žiadny úspech a Pinot išiel do Andalúzie, kde v druhej etape zvíťazil a celkovo došiel tretí.

Thibaut Pinot

Strade Bianche dokončil na slušnej deviatej priečke a na Tirreno-Adriatico po troch umiestneniach v TOP10 a dvoch na pódiu bol klasifikovaný v cieli ako tretí najrýchlejší. Na Tour of the Alps bol v každej z piatich etáp v najlepšom kvintete a poslednú dokonca vyhral. Ani to mu však nestačilo na celkovú výhru, ktorú získal Geraint Thomas.

Giro d’Italia bola prvou vážnou previerkou jeho sezóny a nedopadol na nej tak zle – celkovo došiel štvrtý, vyhral 20. etapu a v TOP10 skončil až sedemkrát, z toho štyri razy stál na pódiu. Na majstrovstvách Francúzska v ITT obsadil trinástu priečku.