Thibaut Pinot vyhrál etapu na Dauphiné, Froome najel další vteřinky

nabor

Francouz Thibaut Pinot (FDJ) porazil ve spurtu svého kolegu z úniku Romaina Bardeta (AG2R), který dlouho bojoval o žlutý dres. Ten nakonec uhájil Chris Froome (Sky) a díky čtvrtému místu získal další vteřinky na svou konkurenci. Před něj se dokázal dostat Dan Martin (Etixx-Quick Step).

I dnes jsme mohli sledovat velký únik, který měl 28 závodníků. Mimo Pinota s Bardetem se zde prezentovali například George Bennett (LottoNL-Jumbo), Daniel Teklehaimanot (Dimension Data), Jürgen van den Broeck (Lotto Soudal) a také Roman Kreuziger (Tinkoff). Jejich náskok se pohyboval maximálně okolo čtyř minut.

V průběhu etapy nastupoval i Alberto Contador. V jednu chvíli měl náskok 1:45 minuty, ale tým Sky tyto požáry uhasil. V úniku hrozil Romain Bardet a virtuálně byl i v čele celkové klasifikace.

Ovšem Wout Poels, Mikel Landa a Sergio Henao stahovali Bardetův náskok, proto zaútočil z úniku. Jediný, kdo se ho držel byl jeho krajan Thibaut Pinot. Bardet útočil, ale Pinot mu nenechával moc prostoru. Oba si udrželi solidní náskok a mohli si to rozdat o výhru. Pinot nastoupil z druhé pozice, posunul se před Bardeta a dojel si pro výhru a pro posun na desáté místo v celkovém pořadí. Jeho soupeř se dostal dokonce na třetí místo.

V pelotonu jel tempo tým Sky a dělal problémy všem soupeřům. Na posledním kilometru nastoupil Dan Martin. Na jeho zadním kole byl Chris Froome. Alberto Contador (Tinkoff) zkoušel reagovat, ale nebyl úspěšný a společně s Louisem Meintjesem (Lampre-Merida) limitoval ztráty. Za nimi se držel Diego Rosa (Astana) s Adamem Yatesem (Orica-GreenEDGE). Mladý Brit najel pár vteřinek na Juliana Alaphilippa (Etixx-Quick Step), se kterým bojuje o bílý dres. Francouz dojel do cíle společně s Richie Portem (BMC).

Roman Kreuziger dnes do cíle dorazil na 12. místě. V celkovém pořadí se posunul na 22. místo.

Pořadí etapy

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Thibaut Pinot FDJ 4:24:16
2. Romain Bardet AG2R ,,
3. Dan Martin Etixx – Quick Step + 1:04
4. Chris Froome Sky + 1:07
5. Louis Meintjes Lampre – Merida + 1:15
6. Alberto Contador Tinkoff ,,
7. Diego Rosa Astana + 1:17
8. Adam Yates Orica-GreenEDGE ,,
9. Julian Alaphilippe Etixx – Quick Step + 1:21
10. Richie Porte BMC ,,
12. Roman Kreuziger Tinkoff + 1:55

Celkové pořadí

Pořadí Jezdec Tým Čas
1. Chris Froome Sky 22:50:22
2. Richie Porte BMC + 0:21
3. Romain Bardet AG2R ,,
4. Dan Martin Etixx – Quick Step + 0:30
5. Alberto Contador Tinkoff + 0:35
6. Julian Alaphilippe Etixx – Quick Step + 0:56
7. Adam Yates Orica-GreenEDGE + 1:02
8. Diego Rosa Astana + 1:18
9. Louis Meintjes Lampre – Merida + 1:35
10. Thibaut Pinot FDJ + 2:12
22. Roman Kreuziger Tinkoff + 6:36