Tadej Pogačar oslavuje další etapové vítězství na Tour de France, žlutý trikot patří Vingegaardovi

nabor

Slovinský cyklista Tadej Pogačar triumfoval v šesté etapě Tour de France. Jeho precizní zrychlení a vytrvalost mu zajistily desáté vítězství na Tour de France. Přesto však žlutý trikot putoval na ramena Jonase Vingegaarda.

6. etapa Tour de France 2023 představovala 144,9 km dlouhou cestu z Tarbes do Cauterets-Cambasque. Předchozí den se ukázal jako předzvěst zajímavých soubojů v Pyrenejích. Očekávalo se tedy, že jezdci budou v novém dni čelit podobným výzvám.

Závodníci vyrazili z Tarbes a pokračovali v boji v náročném terénu s náročným převýšením 4000 metrů ve čtyřech kategorizovaných stoupáních.

Wout Van Aert a Julian Alaphilippe zahájili brzký útok a nechali za sebou několik soupeřů. Několik týmů se pokoušelo tuto ztrátu překonat, ale marně.

Tadej Pogačar 6. etapa Tour de France 2023Po stoupání na vrchol Col d’Aspin se Vingegaard a Pogačar objevili jako vedoucí skupiny a nechali zbytek konkurence v prachu. Závěrečné stoupání na Cauterets-Cambasque se ukázalo být pro jezdce skutečnou zkouškou. Pogačar předvedl působivé zrychlení a díky němu projel cílovou páskou jako první a dojel si pro vítězství v 6. etapě Tour de France 2023.

Žlutý trikot však získal Jonas Vingegaard, který předvedl stejně dobrý výkon a měl velkou zásluhu na razantní taktice týmu Jumbo-Visma. Hindley dojel ve skupině s Rodríguezem a Yatesem se ztrátou 2:39 na Pogačara, což znamenalo konec jeho působení ve žlutém dresu.

Ilustrační foto: MARCO BERTORELLO/AFP Getty Images