Stefan Bissegger porazil favority v časovce závodu Paříž-Nice

nabor

Dvaadvacetiletý Švýcar Stefan Bissegger v dresu tými EF Education-Nippo vyhrál individuální časovku etapového závodu Paříž – Nice. O necelou sekundu porazil favorizovaného Rémiho Cavagnu (Deceuninck QuickStep) a o 6 sekund dalšího vynikajícího časovkáře Primože Rogliče (Jumbo-Visma). Ujal se tak spolu s Cavagnou celkového vedení v závodu s náskokem oněch 6 sekund na Rogliče.

Dnešní 3. etapa v podobě čtrnáctikilometrové časovky se jela na břehu Loiry ve měste Gien. Na trati bylo jen jedno znatelné stoupání – hned na druhém kilometru 300 metrů do 10%.

Velmi brzy po začátku závodu stanovil výborný čas Rohan Dennis (Ineos Grenadiers), který na trati dojel dva závodníky. Časovku zvládl za 17 minut 47,64 sekundy s průměrnou rychlostí 48,585 km/hod.. Brzy se za něj o pouhé 3 vteřiny zařadil další Australan Patrick Bevin (Israel Start-Up Nation).

Na mezičase v polovině trati byli vidět s dobrým časem Tony Martin (Jumbo-Visma) nebo Thomas de Gendt (Lotto-Soudal), ale druhá polovina závodu už jim tolik nevyšla. Výkonnost na celých 14 kilometrech udržel Dylan van Baarle (Ineos) a dosáhl stejného času jako stále vedoucí Rohan Dennis.

Podle předpokladů jej však „z křesla“ sesadil loňský vítěz zdejší časovky Søren Kragh Andersen (Team DSM), a to o 3 vteřiny. Pak vystartovali další favorité. Victor Campenaerts (Qhubeka ASSOS) sice nepředvedl úplně hvězdný výkon, ale po dvou minutách za ním startující Primož Roglič překonal Kragh Andersena o 4 sekundy a Rémi Cavagna byl v cíli dokonce za 17:35 minut s průměrem 49,184 km/hod..

V té době už se mezičasu blýskl budoucí vítěz Stefan Bissegger časem 8:31 min.. Do bojů výrazně promluvil také Brandon McNulty (UAE Team-Emirates), který nakonec skončil čtvrtý. Ze startovní rampy sjel jako poslední muž ve žlutém Michael Matthews (Team BikeExchange), ale tomu se časovka nevydařila a v cíli mu patřilo 17. místo. Zůstává alespoň na celkovém pátém místě se ztrátou 9 sekund.

Stefan Bissegger udržel excelentní tempo, získal etapové vítězství pro svůj tým a ujal se celkového vedení.

/Fotografie: Getty Images Sport/

Výsledky 3. etapy Paříž-Nice 2021

P. Jezdec Tým Čas
1  BISSEGGER Stefan EF Education – Nippo 0:17:34
2  CAVAGNA Rémi Deceuninck – Quick Step ,,
3  ROGLIČ Primož Team Jumbo-Visma 0:06
4  MCNULTY Brandon UAE-Team Emirates 0:09
5  KRAGH ANDERSEN Søren Team DSM 0:10
6  DENNIS Rohan INEOS Grenadiers 0:13
7  LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Crédits ,,
8  VAN BAARLE Dylan INEOS Grenadiers 0:14
9  LAMPAERT Yves Deceuninck – Quick Step 0:16
10  BEVIN Patrick Israel Start-Up Nation ,,