nabor

Nejslavnější kostkované klasiky jsou za námi. Teď nás čekají neméně známé Ardenské klasiky, ale ještě před nimi Brabantský šíp.

Základní fakta

Můžeme ji označit za poslední flanderskou klasiku v kalendáři, ale jak již z názvu vyplývá, projíždí se i Brabantskem. První ročník se jel v roce 1961 a vítězem se stal Pino Cerami. Od té doby se jezdí každý rok, i když původně se jel ještě před závodem Kolem Flander. Nejvíce vítězství zde nasbíral Edwig Van Hooydonck, který se radoval v letech 1987, 1991, 1993 a 1995.

Minulý ročník

Minulý ročník vyhrál Ben Hermans, který zaútočil necelých pět kilometrů před cílem. Také díky jeho týmovému kolegovi Philippu Gilbertovi, ho nikdo nedostihl. Gilbert, který zde zvítězil v roce 2011 a 2014, chytal útoky soupeřů a sám dojel na třetím místě. Hermanse ke konci naháněl Michael Matthews, ale tomu to stačilo až na druhé místo.

https://www.youtube.com/watch?v=KLQGyWYhy7Y

Favorité

Jelikož nestartuje Philippe Gilbert, který si po potyčce s řidičem zlomil prst, bude pravděpodobně lídrem obhájce prvenství Ben Hermans. Dále tu jsou Tom Jelte Slagter, Tony Gallopin, Davide Rebellin, Michael Matthews a další. Lídrem Etxxu bude asi Julian Alaphilippe, ale startuje i Petr Vakoč, který má letos výbornou formu a podobný profil mu sedí.