Startuje 56. ročník Brabantského šípu

nabor

Nejslavnější kostkované klasiky jsou za námi. Teď nás čekají neméně známé Ardenské klasiky, ale ještě před nimi Brabantský šíp.

Základní fakta

Můžeme ji označit za poslední flanderskou klasiku v kalendáři, ale jak již z názvu vyplývá, projíždí se i Brabantskem. První ročník se jel v roce 1961 a vítězem se stal Pino Cerami. Od té doby se jezdí každý rok, i když původně se jel ještě před závodem Kolem Flander. Nejvíce vítězství zde nasbíral Edwig Van Hooydonck, který se radoval v letech 1987, 1991, 1993 a 1995.

Minulý ročník

Minulý ročník vyhrál Ben Hermans, který zaútočil necelých pět kilometrů před cílem. Také díky jeho týmovému kolegovi Philippu Gilbertovi, ho nikdo nedostihl. Gilbert, který zde zvítězil v roce 2011 a 2014, chytal útoky soupeřů a sám dojel na třetím místě. Hermanse ke konci naháněl Michael Matthews, ale tomu to stačilo až na druhé místo.

https://www.youtube.com/watch?v=KLQGyWYhy7Y

Favorité

Jelikož nestartuje Philippe Gilbert, který si po potyčce s řidičem zlomil prst, bude pravděpodobně lídrem obhájce prvenství Ben Hermans. Dále tu jsou Tom Jelte Slagter, Tony Gallopin, Davide Rebellin, Michael Matthews a další. Lídrem Etxxu bude asi Julian Alaphilippe, ale startuje i Petr Vakoč, který má letos výbornou formu a podobný profil mu sedí.