Spurtu se tentokrát postaví do cesty Puerto del Madroño

nabor

Včera byli rychlí muži pelotonu až překvapivě bez šance. Ta další přichází dnes. A ačkoli profil třetí etapy Vuelty 2018 obsahuje i prémii první kategorie Puerto del Madroño, pravděpodobnost by tentokrát měla stát na straně spurterů.

Stále v provincii Málaga najdeme start i cíl dnešní etapy. Mijas a Alhaurín de la Torre jsou od sebe vzdáleny ani ne 40 kilometrů. Cyklisté však vyrazí úplně opačným směrem a vezmou to oklikou přes vnitrozemí. Tam se dostanou přes Puerto del Madroño (20,1 km, 4,9 %, vrchol 132,6 kilometrů od cíle). Prémie první kategorie pojmenovaná po keřích planiky (slovensky jahodovce) dostane závodníky nad tisíc metrů, což platí také o Puerto del Viento („Větrném vrchu“, 10 km, 3,3 %, 93,2 km od cíle).

Mapa závěrečných kilometrů 3. etapy Vuelty 2018 (Alhaurín de la Torre)S blížícím se cílem náročnost profilu klesá. 26,2 kilometrů od něj najdeme sprinterskou prémii i se třemi bonusovými sekundami pro vítěze. Po dalším klesání se dojede do Torremolinos, legendě Costa del Sol („Slunného pobřeží“), jež propůjčila název i několika písním a španělskému filmu. A příští stanice už bude konečná. Alhaurín de la Torrre, kde před třemi lety stoupavým dojezdem vrcholila Ruta del Sol, tentokrát nabídne rovinu, kterou naruší jen kruhové objezdy.

3. etapa Vuelta 2018 profilPokud dojde na hromadný dojezd, bude při letošní Italově formě překvapením prakticky cokoli kromě výhry Elii Vivianiho. Peter Sagan zůstává s otazníkem, Bouhanni po rozpačité sezóně prý chytá top formu, ale důkaz ještě musí podat. Vivianiho hlavními vyzyvateli by tedy měli být Nizzolo, Trentin a van Poppel.

Samozřejmě jsou tu i další rychlá jména. Walscheid, Van Asbroeck, Gibbons, Consonni, Sarreau, García Cortina, Van der Sande, Aberasturi, Soto. Pro případ záskoku za Sagana Jay McCarthy (nebo Schwarzmann?) a nebylo by velkým překvapením, kdyby v bitvě o červený dres přímo na cílové rovince pokračovali Kwiatkowski s Valverdem, kteří se v lehce redukovaném spurtu vyznají dobře.

Třetí etapa Vuelty 2018 začíná ve 13:06. Vrchol Puerto del Madroño očekáván kolem 14:20, sprinterská prémie kolem páté a dojezd v 17:40. Přenosy opět začnou přibližně ve tři hodiny.

Tipněte si vítěze dnešní etapy na našem Facebooku nebo formou SMS:

  • SMS ve tvaru WT mezera 3 mezera TŘI JMÉNA A PŘÍJMENÍ
  • odeslat na číslo +420 733 676 633, cena dle tarifu operátora.