Spurteři na Giru: Arnaud Démare

nabor

Ve třetím pokračování našeho cyklu o spurterech, kteří pojedou Giro d‘Italia, Vám představíme vítěze závodu Milán – San Remo Arnaud Démara.

Jezdec, který svoji kariéru spojil s týmem FDJ, se profesionálem stal v roce 2012, poté co se v září 2011 stal mistrem světa do 23 let.

Hned ve své premiérové sezóně vyhrál klasiku Le Samyn a také Vattenfall Cyclassics. Následující rok vyhrál etapu Kolem Švýcarska, závod 4 dny Dunquerque nebo etapu na Eneco Tour.

Rok 2014 se mu vydařil. Na úvod sezóny vyhrál jednu etapu Kolem Kataru, opět vyhrál 4 dny Dunquerque, ovládl i Tour de Picardie a národní mistrovství. Pak přišla jeho první Tour de France. Zde byl dvakrát třetí. Sezónu zakončil výhrou na podniku Tour de´l Eurometropole.

Naopak loni se mu vůbec nevedlo. Vyhrál dvě etapy na Baloise Belgium Tour a to bylo vše. Ovšem letos je to pro něj sezóna snů. Na úvod vyhrál s týmem časovku v závodě La Méditerranéenne. Radoval se tu i z jednoho etapového vavřínu. Výhru si připsal i na Paříž – Nice. Na klasice Gent-Wevelgem přivedl do cíle peloton, který stíhal skupinu okolo Petra Sagana (5.místo). Ale největší úspěch si připsal na Milán – San Remu. Zde byl v hektickém dojezdu nejsilnější a vyhrál.

Uvidíme s jakou formou přijede na Giro, protože jeho posledním závodem byla klasika Kolem Flander, kde se zranil.