Sky ničil soupeře a připsal si double. Kwiatkowski zpět ve žlutém.

nabor

Richie Porte dovedl tým Sky ve čtvrté etapě Paříž-Nice z Varennes-sur-Allier na vrchol Croix de Chaubouret na prvním místě. Geraint Thomas úspěšný den týmu Sky podtrhl druhým místem. Třetí do cíle dorazil staronový lídr zívodu Michal Kwiatkowski (Etixx-Quickstep).

Dnešní únik tvořili Antoine Duschene (Europcar), Thomas de Gendt (Lotto Soudal), který se ujal vedení v bodovací soutěži a Chris Anker Sørensen (Tinkoff-Saxo).

Nový lídr vrchařské soutěže Thomas De Gendt (Lotto Soudal)
Nový lídr vrchařské soutěže Thomas De Gendt (Lotto Soudal)

Na úpatí posledního stoupání na Croix de Chabouret se tempa čelní skupiny ujal Lars Petter Nordhaug (Sky), který udával vysoké tempo. Po něm se tempa ujal Nicolas Roche, který ještě zvýšil obrátky a zredukoval čelní skupinu. Odpadli například Andrew Talansky, Rafal Majka nebo Wilco Kelderman.

Tejay van Garderen (BMC Racing), Romain Bardet (AG2R La Mondiale), Rui Costa (Lampre Merida), Kwiatkowski, Jakob Fuglsang, Fabio Aru (oba Astana), Rafael Valls Lampre Merida) a další závodníci. Ti všichni vydrželi tempo Nicolase Roche. Když Roche z čela odstoupil, zavelel k útoku Geraint Thomas. Za ním vyrazil Fulsang a Spilak. Poté to zkusili i další jezdci. Rubén Fernandéz, Rui Costa, Tejay Van Garderen nebo Romain Bardet. Ti však neuspěli a Fernandéz navíc spadl, když se ohlížel a zavadil o Van Garderena. Jeho šance tak byly pohřbeny.

Kwiatkowski si šel od začátku pro žlutý dres, a proto stahoval skupinu Gerainta Thomase. Kilometr před cílem vyrazil za Thomasem jeho kolege Richie Porte, ale Kwiatkowski se ho držel, jako klíště. Jakmile se tato trojce Porte, Kwiatkowski a Van Garderen dotáhla na Thomase, Spilaka a Fuglsanga, vyrazil Richie Porte vpřed. Kwiatkowski a Fuglsang nebyli schopni akceptovat jeho rychlost a pomalu ztráceli. Van Garderen nereagoval ani na Porův útok, a tak jediný kdo s Portem vydržel byl Thomas.

Porte projel cílem první a Thomas hned za ním jako druhý, třetí dojel Kwiatkowski, čtvrtý Fuglsang a pátý Van Garderen. Rozdíli v celkovém pořadí jsou minimální. Kwiatkowski vede, Porte ztrácí vteřinu, Thomas tři.

Mistr světa míří do cíle
Mistr světa míří do cíle
Staronový lídr závodu Michal Kwiatkowski
Staronový lídr závodu Michal Kwiatkowski

Zítra na peloton čeká etapa označená jako kopcovitá. Vypadá to na široké spektrum favoritů. Své šance mají sprinteři, únik, jezdci pro celkové pořadí i klasikáři.

Zítřejší etapa
Zítřejší etapa
Paris-Nice Jezdec Tým čas
1 Richie Porte Team Sky 5:18:39
2 Geraint Thomas Team Sky ,,
3 Michal Kwiatkowski Etixx-QuickStep 0:08
4 Jakob Fuglsang Astana Pro Team ,,
5 Tejay Van Garderen BMC Racing Team 0:17
6 Rui Costa Lampre-Merida 0:24
7 Tony Gallopin Lotto Soudal ,,
8 Fabio Aru Astana Pro Team ,,
9 Rafael Valls Lampre-Merida ,,
10 Simon Spilak Team Katusha ,,
Paris-Nice Jezdec Tým čas
1 Michal Kwiatkowski Etixx-QuickStep 19:44.11
2 Richie Porte Team Sky 0.01
3 Geraint Thomas Team Sky 0.03
4 Tejay Van Garderen BMC Racing Team 0.27
5 Jakob Fuglsang Astana Pro Team 0.32
6 Tony Gallopin Lotto Soudal 0.38
7 Rui Costa Lampre-Merida 0.41
8 Gorka Izagirre Movistar Team 0.44
9 Tiago Machado Team Katusha 0.50
10 Rafael Valls Lampre-Merida 0.51