nabor

Etapa to dnes byla velmi zajímavá. Na čele se vytvořila skupina favoritů, která bojovala o prvenství v etapě a také o průběžné vedení v závodě.

Trasa startovala z města Santena a končila v Turíně. Zde se najelo na 36,4 kilometrů dlouhý okruhu, který zahrnoval stoupání na Supergu a Colle della Maddalena s maximy 14 a 20 %. Technický sjezd pak vedl po 147 kilometrech až do cíle v Turíně.

Úvodní dvanáctičlenný únik byl dojet 70 kilometrů před cílem.

Následně se vytvořila další skupina s Janem Hirtem: Wilco Kelderman, Emanuel Buchmann, Jai Hindley (Bora-hansgrohe), Richard Carapaz (Ineos Grenadiers), Vincenzo Nibali (Astana Qazaqstan), Mikel Landa, Pello Bilbao (Bahrain-Victorious), Jan Hirt, Domenico Pozzovivo (Intermarché-Wanty-Gobert), Simon Yates (BikeExchange-Jayco), Juan Pedro López (Trek-Segafredo) a Joao Almeida (UAE Team Emirates).

Ve druhém výšlapu na Supergu zaútočil Richard Carapaz a později se k němu připojil Nibali, Hindley a Yates. Naopak López odpadl a do cíle dojel se ztrátou 4:25 a tím přišel o růžový dres lídra.

Simon Yates Bike-Exchange 14. etapa Giro 2022K takové ztrátě pomohl i Simon Yates, který zaútočil 4 kilometry před cílem a ostatní uprchlíci ho museli dojíždět. To se jim ale nepovedlo a Simon Yates zvítězil ve 14. etapě Giro d’Italia 2022. Carapaz dojel se ztrátou 15 vteřin na vítěze a převléká se do růžového dresu.

 

14. etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.

Ilustrační obrázek: Live Giro d’Italia

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.