Sicilský trojboj začne v Catanii

nabor

Rudé moře vymění peloton Gira za Jónské. Od něj zamíří k dosud nejtěžšímu dojezdu závodu v Caltagirone. Dočkáme se rozestupů i mezi top favority?

4. etapa profil Giro dItalia 2018Na kolech mají za sebou cyklisté něco přes 400 kilometrů, další 2000 jich však museli zdolat při přesunu z Izraele na východ Sicílie. Zhruba ve dvou třetinách této cesty najdeme jih Řecka. Odtud pocházeli Chalkiďané, kterým se v 8. století př. n. l. během tzv. řecké kolonizace zalíbilo pod Etnou a založili zde Catanii. Město přežilo erupce i zemětřesení a dnes je po Palermu druhé největší na ostrově, jemuž se znovu dostává cti hostit Giro d’Italia.

Tahle etapa bude cyklisty bolet. Vrchařskými body nijak nepřetéká (nabízí jich šest), zato postrádá jakoukoli souvislejší rovinu. Té se nedočkáme ani před dojezdem v tradičním hrnčířském městě Caltagirone. Na metu 6,3 km od pásky vede táhlý nekategorizovaný výšlap (8,9 km, 3,4 %). Pak se peloton projede tunelem, proplete se křivolakými uličkami skvostného historického centra a na posledním kilometru si zastoupá do 8,5 % (max. 13 %).

Pro hlavní favority Gira je závěr náročný málo – mohou spíš ztratit než získat. Pro čistokrevné spurtery zase moc. Ke slovu by se tedy měla dostat jména jako Tim Wellens, Michael Woods, Diego Ulissi, Patrick Konrad, Giovanni Visconti a v neposlední řadě Zdeněk Štybar či Roman Kreuziger.

Rohan Dennis má slušnou šanci útokům na růžový dres odolat. Vedle Toma Dumoulina (sekunda) jej realisticky mohou ohrozit jen José Gonçalves (13 sekund), Pello Bilbao (19 s) a Simon Yates (21 s). Na vítěze etapy samozřejmě opět čeká desetivteřinový bonus.

Čtvrtá etapa Giro d’Italia 2018 začíná ve 12:15 (nultý kilometr ve 12:25), první přenosy odstartují ve 12:50. Dojíždět by se mělo kolem čtvrt na šest.

Tipněte si vítěze etapy v soutěži na našem Facebooku!

1 komentář

  1. Cyklistika je krásná když jedeš po cyklostezce. nebo v lese. Profi cyklistika bolí, na silnici pro amatery zakazuji.

Comments are closed.