Šestý, sedmý a osmý den přestupů

nabor

O víkendu se toho moc neudálo, pouze dva přestupy, ale během tří dní létala velká jména na trhu nebo v rámci spekulací.

Frank se stěhuje do Francie

Švýcar Matthias Frank a člen TOP10 loňské Tour se z končící stáje IAM přestěhuje do AG2R. Zde by měl být k ruce Bardetovi a mladým jezdcům předat pár zkušeností. Smlouvu podepsal na dva roky.

Univerzální klasikář do Etixxu

Velezkušený jezdec, který má co nabídnout a dokáže uspět na týdenních závodech v Belgii, to je třatřicetiletý Dries Devenyns, kterého do svých řad získal na jeden rok Etixx. Devenyns letos ovládl dva největší domácí etapáky, a proto se pouze čekalo, kam po konci týmu IAM zamíří.

Trek podepsal dva talenty

Americká stáj Trek – Segafredo i nadále posiluje. Nyní do svých řad získala talentovaného Portugalce Rubena Guerreira, který by měl v budoucnu útočit na celková pořadí. Druhým je Dán Mads Pedersen, vítěz Paříž-Roubaix juniorů. Kvalitně dokáže zajet i ve zvlněném terénu a i v tomto jezdci má Trek velký příslib do budoucna. Oba dostali smlouvu na dva roky.

Francouzský časovkář ukončí kariéru

Pouze do 13. 8., kdy končí závod Tour de l’Ain, uvidíme na silnicích Jéroma Coppela. Skvělý časovkář a třetí muž mistrovství světa v časovce 2015 se rozhodl ukončit svoji kariéru, ve třiceti letech.

Nizozemský vrchař a také matador z IAM jednají s Giantem

Dalším týmem, který je na trhu aktivní, je Giant. Poté co podepsali Matthewse z Oricy, jednají nyní se Stefem Clementem a také s Wilcem Keldermanem. Tyto možné akvizice by mohly být známkou přebudováním týmu na celkové pořadí.

Nové spekulace

Tým BMC by podle nových spekulací mohl přijít o dva své závodníky. Devátý jezdec z letošního ročníku Gira, Darwin Atapuma, by mohl mít namířeno do Austrálie do Oricy-BikeExchange. Druhým jezdcem, který by mohl změnit své působiště, je Taylor Phinney, který se po dlouhém zranění postupně dostává zpět do formy, by mohl posílit tým Cannondale-Drapac.