Šestou etapu vyhrál Davide Cimolai, Vakoč šestý

nabor

Spurt šesté etapy Kolem Katalánska vyhrál Davide Cimolai, Petr Vakoč skončil v etapě šestý. Celkové pořadí se nezměnilo.

Únik vytvořili Petr Vakoč (Etixx-QuickStep), Esteban Chaves (Orica-GreenEdge), Laurens Ten Dam (Giant-Alpecin), Ryder Hesjedal (Trek-Segafredo), Bert-Jan Lindeman (LottoNL-Jumbo), Alex Howes (Cannondale), Cameron Meyer (Dimension Data), Axel Domont (AG2R-La Mondiale), Romain Hardy (Cofidis), Rudy Molard (Cofidis) a Marco Minnaard (Wanty-Groupe Gobert).

Únik začal cítit šanci na úspěch poté, co si vypracoval více než pětiminutový náskok, ale tempo pelotonu začalo udávat Lampre. Únik se nechtěl vzdát. Jezdci začali dobře spolupracovat a jeli vysoké tempo. Tempo bylo tak vysoké, že se Ryder Hesjedal a Alex Howes vrátili zpět do hlavní skupiny.

Přibližně třicet kilometrů před cílem se na stahování úniku začal kromě Lampre podílet i Trek a Tinkoff. Přesto patnáct kilometrů před cílem měl únik stále přes 40 vteřin.

Na tempu uprchlíků se významně podílel český cyklista Petr Vakoč. Asi čtrnáct kilometrů před cílem se pokusil ostatním vzdálit, ale jeho nástup byl rychle zlikvidován. Skupina nadále spolupracovala a sedm kilometrů před cílem drželi náskok 20 vteřin.

Už se zdálo, že peloton skupinu vpředu dojede, jenže Vakoč znovu nastoupil. Po jeho nástupu už se ho drželi jen Molard, Meyer a Lindeman.

Necelý kilometr před cílem byla čtveřice nakonec sjeta. Ale v momentě kdy peloton se čtveřicí navázal kontakt, zaútočil Meyer následovaný Petrem Vakočem. Oba dva spurtovali, ale v cílové rovince se před ně nakonec dostali spurtéři, kdy nejrychlejší byl Davide Cimolai.

Pořadí etapy

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Davide Cimolai (Ita) Lampre – Merida 4:35:13
2 Nikias Arndt (Něm) Team Giant-Alpecin
3 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
4 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge
5 Daryl Impey (JAR) Orica-GreenEdge
6 Petr Vakoč (ČR) Etixx – Quick-Step
7 Aleksei Tsatevich (Rus) Team Katusha
8 Jonas Vangenechten (Bel) IAM Cycling
9 Bertjan Lindeman (Niz) Team LottoNl-Jumbo
10 Lorenzo Manzin (Fra) FDJ

Celkové pořadí

# Jezdec (Země) Tým Čas
1 Nairo Quintana (Kol) Movistar Team 23:07:41
2 Alberto Contador (Špa) Tinkoff Team 0:00:07
3 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:00:17
4 Daniel Martin (Ir) Etixx – Quick-Step 0:00:18
5 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:27
6 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:31
7 Ilnur Zakarin (Rus) Team Katusha 0:00:42
8 Christopher Froome (Brit) Team Sky 0:00:46
9 Hugh Carthy (Brit) Caja Rural-Seguros RGA 0:01:01
10 Rigoberto Uran (Kol) Cannondale Pro Cycling 0:01:16