Sedmý dojezd Vuelty hostí Pozo Alcón

nabor

Z pohledu možného vítěze jedna z nejotevřenějších etap v ročníku. Navíc se sprinterskou prémií ani ne 10 kilometrů od cíle. Zvlněné finále etapy číslo sedm může přinést hromadný dojezd, úspěch úniku i pozdního klasikářského nástupu.

Horký a slunečný bude poslední srpnový den, který pro peloton Vuelty znamená přesun z Murcie zpět do Andalusie, kde v provincii Jaén leží Pozo Alcón. Jedná se o malebný kraj pod dalším ze španělských pohoří Sierra de Cazorla. Pěstují se tu olivy, především sem však každoročně míří turisté dychtiví potýrat svá těla v největším španělském a druhém největším evropském národním parku (celým jménem Parque Natural de las Sierras de Cazorla, Segura y Las Villas), hustě posetém borovicemi, ovšem také duby.

Etapový profil obsahuje tři stoupání náročnosti třetí kategorie. První začíná již po 25 kilometrech, kategorizované není. Puntíkaté body čekají až na Alto Collado de Laude (5 km, 6,1 %, vrchol 68,7 km od cíle). Klíčová pasáž etapy pak začíná s nájezdem na Alto de Ceal (4,5 km, 5,4 %. vrchol 12,7 km od cíle). Hned za další čtyři kilometry dojde na sprinterskou prémii a po ní na táhlé stoupání k cílové pásce. Posledních 5 kilometrů má průměr přes dvě procenta. Cílová rovinka měří pouze 300 metrů.

7. etapa Vuelta 2018 profilJe to další možnost pro Petera Sagana. Je to další příležitost pro agresivní pojetí ze strany Valverdeho či Kwiatkowského. Je to další otázka, zda se najde tým ochotný etapu kontrolovat i s rizikem, že z úsilí nakonec mohou těžit jiní. Je to výzva pro Rudyho Molarda, který v podobném terénu umí zajet, ale přesto pro něj nemusí být lehké červený dres uhájit.

Dan Martin, Gorka Izagirre, Dylan Teuns, Omar Fraile či Tiesj Benoot. Ti všichni už nabrali v celkovém pořadí slušnou ztrátu. Pokud se vydají do úniku a přiberou i někoho z Quick-Stepu, Bory, případně Movistaru, mohli by dostat zelenou až do cíle. Ve hře bude také týmová klasifikace. V ní stále dominuje Astana před LottoNL-Jumbo a třetí je právě Movistar, jenž dnes nebude chtít navýšit ztrátu.

Sedmá etapa Vuelty 2018 začíná ve 12:25. Na první vrchařskou prémii dne to zabere asi tři hodiny. O další hodinu později, kolem 16:30, se peloton dostane na závěrečnou dvacítku kilometrů. Dojezd cirka v 17:10.

Tipněte si vítěze etapy na našem Facebooku či přes SMS:

  • ve tvaru WT mezera 7 mezera TŘI JMÉNA A PŘÍJMENÍ
  • odeslat na číslo +420 733 676 633, cena dle tarifu operátora.