Sam Bennett a Rohan Dennis už mají smlouvy! A co Petr Vakoč?

nabor

Rok se chýlí ke konci, ale několik jezdců stále nemá smlouvy a mezi nimi byli i velká jména. Bez smlouvy byli Rohan Dennis nebo Sam Bennett. Oba už ale kontrakty mají, někteří další ale stále čekají a hledají. A co Petr Vakoč? Jaká bude jeho budoucnost?

Nejprve se podíváme na Sama Bennetta. Irský spurter byl letos k neporažení, v Boře dlouhodobě ukazoval skvělou formu. V týmu bohužel pro něj neméně skvěle závodil i Pascal Ackermann a Peter Sagan má nedotknutelnou pozici. Na Bennetta se tak nedostalo při Giru ani při Tour a musel se spokojit s Vueltou. Pro spurtera v nejlepších letech ne úplně ideální program. Není proto divu, že Bennett chtěl pryč, někam, kde bude mít lepší závodní program.

Velkým zájemcem o jeho služby byl od počátku Deceuninck-Quick Step. S týmem se ale dlouho nemohl domluvit na podmínkách. Deceuninck jednání protahoval, Boře navrhoval i výměnu Bennetta za Alvara Hodega, všechno ztroskotalo. Bennett byl z celé situace frustrovaný. Nakonec se s Deceuninckem přece jenom dohodl a podepsal smlouvu na dva roky.

Sam Bennett
Sam Bennett

Druhým volným mužem byl dvojnásobný mistr světa v časovce z let 2018 a 2019 Rohan Dennis. Australan před sezónou odešel z BMC do Bahrainu-Merida. Sezóna se mu nevyvedla, stěžoval si na materiál a zaznamenal výhru jen v první etapě Kolem Švýcarska.

Vše vyvrcholilo na Tour de France, kde se pohádal s vedením týmu a v druhém závodním týdnu odstoupil. Za Bahrain-Merida už nenastoupil a s týmem vypověděl smlouvu. Ihned se rozjely spekulace, kdo ho zaměstná.

O jeho služby stál, možná trochu překvapivě, Movistar. Velkým zájemcem byl i Jim Ochowicz z CCC, dřívějšího BMC, se kterým Dennis už spolupracoval. Australanovi nabízel známé prostředí a velký prostor. Třetím vážným zájemcem byl cyklistický gigant INEOS.

Rohan Dennis nejprve odmítl Movistar a ve spekulacích se jeho jméno začalo spojovat spíše s INEOSem. To se potvrdilo nyní a Rohan Dennis podepsal dvouletý kontrakt s INEOSem.

Rohan Dennis
Rohan Dennis dominoval časovkářskému klání

Novou smlouvu má už i Petr Vakoč. A je to velmi exkluzivní působiště. Rodák z Prahy končí po šesti letech v sestavě Deceuninck-Quick Step. Za tu dobu stihl vyhrát etapu na Kolem Polska, stát se mistrem republiky, vyhrát Czech Cycling Tour, etapu na Kolem Británie a klasiky Sud Ardéche, La Drome Classic a Brabantský šíp.

Jenže v Deceunincku nedostával tolik prostoru, navíc se vracel po dlouhém zranění, poté co ho srazil při tréninku nákladní vůz. Vakoč tak po dlouhých letech mění působiště. Jeho služby si na rok pojistil tým z Pro Cycling Tour. Jenže je to tým Corendon-Circus, v jehož středu stojí Mathieu van der Poel a cyklistický fenomén, schopný vyhrát téměř cokoliv a téměř kdykoliv zajišťuje týmu nemalé peníze a exkluzivní pozvánky na největší závody.

Petr Vakoč
Petr Vakoč

Bez smlouvy už je jen několik závodníků, ale velmi kvalitních. Pro příští rok zaměstnavatele ještě nenašli například Domenico Pozzovivo, Jan Bakelants, Carlos Betancur, Andrey Amador, Enrico Battaglin, Lars Boom, Benat Intxausti nebo Daniel Turek.

Daniel Turek
Daniel Turek