Sagan v závěru přespurtoval Daniela Morena


Dnešní 3. etapa Kolem Švýcarska z Quinto do Olivone byla zkrácena z původních 174 kilometrů na 117. Důvodem byly sesuvy půdy na začátku původní plánované trasy. Začalo se tedy hned pěkně z ostra 13 kilometrů dlouhým stoupáním na dnešní zasněženou prémii Gotthardpass.

O úvodní únik se postaral Stefan Denifl (IAM Cycling) a Marco Marcato (Wanty Groupe Gobert). Na vrchol se vyškrábal jako první Stefan Denifl s 50 vteřinovým odstupem před Branislavem Samoilavem (CCC Sprandi), který se je vydal stíhat a ve sjezdu je dostihl. Peloton dorazil s tříminutovou ztrátou a celkově se jeho ztráta vyšplhala až přes šest minut.

Poslední kilometry plné útoků

41 km před cílem se aktivity chopily stáje Sky, Tinkof-Saxo a především Team Giant-Alpecin. Náskok se začal zmenšovat, zároveň začala selekce pelotonu. Vedoucí trojice byla dostižena deset kilometrů před cílem, ale tou dobou peloton obsahoval přibližně 30 jezdců včetně vedoucího muže Toma Dumoulina.

Pod posledním kopcem nastoupil domácí borec ze stáje Origa Green Edge Michael Albasini, ale moc dlouho ve vedení nevydržel. Především Rafal Majka, který se snažil pracovat pro Petera Sagana, jej sjel. Po Albasinim skusil své štěstí ještě Jan Bakelants, ale ani on neuspěl. Pak se pokusili o únik ještě Sergio Luis Henao s Danielem Lopezem, ale ani oni nebyli úspěšní. Druhý pokus Michaela Albasiniho vzbudil překvapení, protože sotva visel na konci vedoucí skupiny, ale do cíle chybělo 5 km. Jenže ani tento únik nebyl úspěšný.

Tři kilometry před cílem se vydali vstříc cíli Jérôme Coppel (IAM Cycling), Miguel Angel Lopez (Astana) a Steve Morabito (FDJ). Jenže opět kopl do vrtule Rafal Majka a jezdce sjel. Přibližně 500 metrů před cílem zaútočil Daniel Moreno a zároveň i Peter Sagan, oba objeli Coppela, a protože měl slovenský jezdec na výjezdu ze zatáčky lepší výchozí pozici ke spurtu, svoji šanci na vítězství si vzít nenechal.

Pořadí 3. etapy Tour de Suisse

Poř. Jezdec (Národnost) Team Čas
1 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo 3:00:35
2 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katuša
3 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr
4 Julian Arredondo (Col) Trek Factory Racing
5 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin
6 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
7 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
8 Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge
9 Sergio Luis Henao (Col) Team Sky
10 Jose Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team

Celkové pořadí po 3. etapě

Poř. Jezdec (Národnost) Tým Čas
1 Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin 6:43:12
2 Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katuša 0:00:05
3 Peter Sagan (Svk) Tinkoff-Saxo
4 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:07
5 Thibaut Pinot (Fra) FDJ.fr 0:00:12
6 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:14
7 Steve Morabito (Swi) FDJ.fr 0:00:15
8 Kristijan Durasek (Cro) Lampre-Merida 0:00:18
9 Bob Jungels (Lux) Trek Factory Racing 0:00:19
10 Simon Spilak (Slo) Team Katuša