Zlomí Nizzolo na těžkém okruhu prokletí?

nabor

Tohle nebude žádná nuda! Poslední etapa Gira vybočuje ze zvyku neškádlit spurtery po dlouhé dřině profilovými záludnostmi. Dnes se tak neutkají jen rychlí muži navzájem, ale i jejich týmy s chaosem individuálních útoků.

21. etapa Giro 2016 profilZatímco Milán se probouzí do rána plného odpadků od slavících a truchlících španělských fotbalových fanoušků, v Turíně finišují přípravy na příjezd pelotonu Gira. Na pódiu podle všeho stanou dva španělsky mluvící jezdci a soutěž vrchařů vyhraje Španěl (chcete-li Bask) Nieve, ale hlavní hvězdy dne by měly být italské. V růžové přijede Sicilan Vincenzo Nibali a v červené Giacomo Nizzolo. Ten by se rád obsadil do role vítěze etapy a zamezil tak obdivuhodnému druhému zisku červeného trikotu v řadě bez etapového vavřínu.

21. etapaProti Nizzolovi hrají dva faktory. Za prvé: profil. Turín je městem pod horami a stoupání se v něm najdou. Jedno takové se nám dnes představí. Nemá ani kilometr, ale s průměrem 5 % a osmi průjezdy může unavenému pelotonu způsobit komplikace. Jen 6,5 kilometrů bude odsud do cíle okruhu. Druhý Nizzolův problém souvisí s tím prvním. Už v 17. etapě jsme viděli, že Treku prostě došli lidi. Bez Cancellary, Hesjedala a Van Poppela má Nizzolo k ruce na celou etapu pět jezdců a jeho rozjížděči – Coledan a Alafaci – mohou mít sami na okruhu problémy. Nedejbože, aby se k profilu přidal déšť. Zítřejší turínské počasí hrozí vytvořit v ulicích mix kluzkých a suchých míst, snad nejhorší cyklistický podklad.

Proto nejsou bez šancí ani Nizzolovi soupeři, byť je prakticky všechny ve spurtech porážel. Modolo, Arndt a Porsev jsou ti, o nichž tu mluvíme zejména. Krom nich budou ale útočit rychlíci, kteří spurt s plnou účastí nechtějí. Možná Oss, Trentin, Kluge, Navardauskas, Colbrelli, Zabel.. Těžko předvídat přesná jména. Ovšem nějaká se určitě najdou a uspět reálně mohou.

Ve 12:45 odstartuje tato etapa a vy si nezapomeňte naposledy tipnout jejího vítěze. Po horách se vrací vysílací čas 14:30 – cca 17:15