nabor

Tohle nebude žádná nuda! Poslední etapa Gira vybočuje ze zvyku neškádlit spurtery po dlouhé dřině profilovými záludnostmi. Dnes se tak neutkají jen rychlí muži navzájem, ale i jejich týmy s chaosem individuálních útoků.

21. etapa Giro 2016 profilZatímco Milán se probouzí do rána plného odpadků od slavících a truchlících španělských fotbalových fanoušků, v Turíně finišují přípravy na příjezd pelotonu Gira. Na pódiu podle všeho stanou dva španělsky mluvící jezdci a soutěž vrchařů vyhraje Španěl (chcete-li Bask) Nieve, ale hlavní hvězdy dne by měly být italské. V růžové přijede Sicilan Vincenzo Nibali a v červené Giacomo Nizzolo. Ten by se rád obsadil do role vítěze etapy a zamezil tak obdivuhodnému druhému zisku červeného trikotu v řadě bez etapového vavřínu.

21. etapaProti Nizzolovi hrají dva faktory. Za prvé: profil. Turín je městem pod horami a stoupání se v něm najdou. Jedno takové se nám dnes představí. Nemá ani kilometr, ale s průměrem 5 % a osmi průjezdy může unavenému pelotonu způsobit komplikace. Jen 6,5 kilometrů bude odsud do cíle okruhu. Druhý Nizzolův problém souvisí s tím prvním. Už v 17. etapě jsme viděli, že Treku prostě došli lidi. Bez Cancellary, Hesjedala a Van Poppela má Nizzolo k ruce na celou etapu pět jezdců a jeho rozjížděči – Coledan a Alafaci – mohou mít sami na okruhu problémy. Nedejbože, aby se k profilu přidal déšť. Zítřejší turínské počasí hrozí vytvořit v ulicích mix kluzkých a suchých míst, snad nejhorší cyklistický podklad.

Proto nejsou bez šancí ani Nizzolovi soupeři, byť je prakticky všechny ve spurtech porážel. Modolo, Arndt a Porsev jsou ti, o nichž tu mluvíme zejména. Krom nich budou ale útočit rychlíci, kteří spurt s plnou účastí nechtějí. Možná Oss, Trentin, Kluge, Navardauskas, Colbrelli, Zabel.. Těžko předvídat přesná jména. Ovšem nějaká se určitě najdou a uspět reálně mohou.

Ve 12:45 odstartuje tato etapa a vy si nezapomeňte naposledy tipnout jejího vítěze. Po horách se vrací vysílací čas 14:30 – cca 17:15