Rozhovor s vítězem tipovačky Vuelta 2019

nabor

Vítězem tipovačky poslední Grand Tour sezony se stal Honza Pečený. V rozhovoru se nám pochlubil i jednou perličkou, která vedla k vítězství.

Jaký je tvůj vztah k cyklistice?

Honza PečenýOdmala jsme s rodinou každý rok trávili minimálně týden na kolech, většinou v době Tour. Po výjezdu jsme vždycky hledali hospodu s televizí, abychom stihli dojezdy etap. Čím jsem byl starší, začal jsem sledovat víc a víc závodů. Letos jsem si koupil silničku, která mě motivuje jezdit a jezdit.

Co tě baví na cyklistických závodech?

Nejvíce asi týmové pojetí tohoto sportu.

Koukáš na celé přenosy, nebo studuješ jen výsledky?

Přenosy povětšinou nestíhám, takže bohužel sleduji jen online průběhy etap. Teď navíc mohu sledovat postřehy kluků ze závodů na společném WT chatu.

Máš nějakého oblíbeného cyklistu? Stáj? Závod?

Na cyklistice se mi právě líbí to, že je mi vlastně úplně jedno, kdo vyhraje. Vítězství přeji komukoli. Kdybych přece jen musel jednoho cyklistu a stáj jmenovat tak bych řekl: Thomas de Gendt a EF. Nejoblíbenější závody mám dva: Ronde a Strade Bianche.

Jaký závod, cyklista či událost ti nejvíc utkvěla za poslední dobu v paměti?

Často si pouštím vítězství Chrise Frooma na loňském Giru v etapě s dojezdem v Bardenochii, kterou jsem loni kvůli tomu i osobně navštívil.

Sleduješ i závody žen?

Sleduji ženskou cyklistiku čím dál více. Velmi sleduji kariéru Eleny Cecchini. Obávám se, že ženská cyklistika nikdy nedorovná sledovaností muže.

Co ty a tipování závodů žen?

Nepovažuji se za odborníka na ženskou cyklistiku.

Vyhrál jsi tipovačku Vuelta 2019. Jak hodnotíš průběh – svojí cestu k vítězství?

Nějakým zázrakem se mi zadařil začátek závodu a pak jsem tipoval již jen konzervativně.

Máš nějakou perličku z tipování, co podle tebe rozhodlo, že jsi vyhrál?

Jednu etapu jsem tipnul podle youtube videa nějakého kluka co dělá simulace závodů na PC hrách a ono to zázrakem vyšlo i u mě v tipu.

Jak se při svém tipování rozhoduješ? Kalkul? Intuice? Kurzy v sázkových kancelářích? Predikce cyklistických webů?

V první fázi závodu rozhodně intuice. Když jsem později zjistil, že bych nemusel dopadnout tak zle jako obvykle, tak jsem samozřejmě koukal na tipy ostatních tipérů a podle toho upravoval ty své.

Jak hodnotíš naše predikce etap a závodů?

Myslím, že to vedete dobře. V práci čtu každý článek, který vydáte.

Získal jsi tipovačkou nějaké přátele?

Během závodů si píšeme s kolegou z týmu Autíků Petrem Bohdálkem a navzájem se podporujeme. Příjemně jsem se cítil i mezi ostatními tipéry na setkání u závodu kolem Lombardie v Praze.

Takový byl rozhovor s Honzou Pečeným a my ho opět rádi uvidíme na letošním setkání v Praze 12.10.2019 v restauraci Kolonial. Informace získáte a přihlášení proveďte přes Facebook Messenger na tomto odkazu nebo přes kontaktní formulář.