Roman Kreuziger zbaven obvinění

nabor

Roman Kreuziger, jehož 10. června 2015 čekalo stání u Sportovního arbitrážního soudu v Lausanne, byl zproštěn obvinění a může dál pokračovat v roli závodníka. Mezinárodní cyklistická unie (UCI) a Světová antidopingová agentura (WADA) totiž stáhly svá obvinění ve věci nesrovnalostí v biologickém pase z let 2011 a 2012.

Spor je u konce

Spor, který se vlekl téměř dva roky je náhle u konce. Navíc ve prospěch českého cyklisty. Již loni osvobodila Kreuzigera rozhodčí komise Českého olympijského výboru. Navíc na doporučení ČOV se nechal Roman testovat i na světoznámé klinice Mayo Clinic, jenž jednoznačně potvrdila, že změny v jeho biologickém pasu lze přičítat například extrémní fyzické zátěži.

Obdrželi jsme zprávu, že UCI a WADA se z důvodů nových informací, které se v kauze objevily, rozhodly stáhnout svá odvolání a nebudou v této kauze pokračovat.

To byla věta, kterou pronesl Kreuzigerův právní zástupce Jan Šťovíček na rychle svolané tiskové konferenci. Na Romanovi bylo rovněž patrné, že se mu výrazně ulevilo a že už se zas těší na svůj závodní stroj.

Jsem šťastný, že tento případ je u konce a cítím velkou úlevu. Bylo to velmi těžké období. Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří mě podporovali. Opouštím teď tento příběh, abych se mohl plně soustředit na svůj závodní program.

Nejbližší program člena stáje Tinkoff-Saxo nezveřejnil, ale s největší pravděpodobností se ukáže na dalším velkém podniku, kterým je červencové Tour de France, kde jeho stájový kolega a lídr Alberto Contador vyhlásil útok na stupně nejvyšší. Tato informace mu určitě udělala velkou radost, neboť „El Pistolero“ si českého závodníka vyhlédl jako svého dvorního domestika.

Byly to velmi dlouhé dva roky, které nebyly jednoduché ani pro mě ani pro rodinu, která to se mnou prožívala.

Byly to dlouhé roky, kdy Roman Kreuziger nevěděl, jestli vůbec bude závodit. Nakonec se na začátku letošní sezóny posadil na kolo s tím, že pokud by u arbitráže neuspěl, byly by jeho výsledky anulovány.

Nám nezbývá než Romanovi popřát hodně štěstí v dalších závodech a doufejme, že jeho závodnické srdce teď propadne závodění a dostaví se úspěch v podobě pódia na některém z podniků Grand Tour.