Remco Evenepoel nepřestává udivovat a je Mistrem Evropy v časovce

nabor

Devatenáctiletý fenomén Remco Evenepoel (Belgie) vyhrál časovku na Mistrovství Evropy. V Alkmaaru porazil Kaspera Asgreena (Dánsko) a Edoarda Affiniho (Itálie). Jan Bárta (Česká republika) zajel patnáctý čas.

Letošní Mistrovství Evropy hostí Nizozemský Alkmaar. Pořadatelé přichystali časovku na 22,4 kilometrů a na startu se objevila jména jako Stefan Küng (Švýcarsko), Jos Van Emden (Nizozemsko), Yves Lampaert (Belgie) nebo Matthias Brändle (Rakousko) a také dvojice Čechů – Jan Bárta a Michal Schlegel.

Ale nebyli to oni, kdo obsadil medailové pozice. Jako třináctý vystartoval devatenáctiletý Remco Evenepoel, který mohl s klidem jet kategorii U23, ale on vyrazil do kategorie Elite a znovu prokázal svůj neskutečný talent. Loni v Innsbrucku bral zlato na Mistrovství Světa mezi juniory, nyní v Alkmaaru zvládl trať za 24:55 a vybojoval titul Mistra Evropy mezi profesionály.

Před Evenepoelem startoval čtyřiadvacetiletý klasikář Kasper Asgreen. Ten má doma titul mistra Dánska v časovce. Nyní k němu přidal stříbrnou medaili z ME. Na Evenepoela ale ztratil propastných 19 vteřin.

Edoardo Affini startoval mezi vůbec prvními a v cíli se musel o svoji pozici strachovat. Jen o setinky na něj nestačil asi největší favorit na výhru Stefan Küng. Ital z týmu Mitchleton-Scott tak zkompletoval pódium. Na vítěze ztratil 21 vteřin.

Nejlepší pětku zkompletoval Alex Dowsett z Velké Británie, který projel trať o další sekundu pomaleji. Jan Bárta byl v cíli klasifikován jako patnáctý se ztrátou minuty a čtvrt. Michal Schlegel skončil dvacátý čtvrtý a zaostal o dvě minuty a devět vteřin.

Pořadí Jezdec Země Čas
1. Remco Evenepoel Belgie 24:55
2. Kasper Asgreen Dánsko + 0:19
3. Edoardo Affini Itálie + 0:21
4. Stefan Küng Švýcarsko + 0:21
5. Alex Dowsett Velká Británie + 0:22
6. Filippo Ganna Itálie + 0:23
7. Yves Lampaert Belgie + 0:29
8. Jos Van Emden Nizozemsko + 0:31
9. Martin Toft Madsen Dánsko + 0:40
10. Sebastian Langeveld Nizozemsko + 0:59
15. Jan Bárta Česká republika + 1:15
24. Michal Schlegel Česká republika + 2:09

 

Zdroj obrázku:
Cyclingnews (©2019): Evenepoel wins time trial title at European Championships, http://www.cyclingnews.com/races/uec-road-european-championships-2019/mens-time-trial/results/ (8. 8. 2019)