První šance pro spurtery v Málaze

nabor

Ani třetí etapa Vuelty 2015 nebude zdaleka snadná, obsahuje dokonce prémii první kategorie, ale převážně rovná závěrečná padesátka dává rychlým mužům velké šance na bitvu o etapový vavřín.

Hned po startu v Mijas dnes peloton zamíří na první vrchařskou prémii dne – „trojku“ s příznačným názvem Alto de Mijas. Právě na ní se asi definitivně oddělí únik, který bude mít jistou drobnou šanci na úspěch. Na 60. kilometru pak začne výjezd na první „jedničku“ letošní Vuelty, jíž bude Puerto de León. Na španělské poměry má stoupání netypické parametry – je 16,3 kilometrů dlouhé, zato jen s 5 % v průměru. Rozhodovat o vítězi etapy by se na něm však nijak nemělo, neb z vrcholu zbývá do cíle přes osmdesát kilometrů. V profilu poté zaujme drobné zavlnění asi deset kilometrů před páskou, nicméně spurteři by jej měli přejet bez úhony. Cílová Málaga byla založena již v 8. století Féničany a je po Seville druhým nejvýznamnějším městem Andalusie.

Z toho, že se budou jezdci nadále pohybovat v Andalusii, vyplývá i ráz počasí. Nadále slunečno, nadále třicítky

profile-03 vue

Favoritem číslo jedna je dnes muž, kterého nemá ráda Tour de France. Loni nenominovaný, letos pádem vyoutovaný Nacer Bouhanni přijel na Vueltu s o to větší touhou, menší stoupání mu nedělají problémy a nohy má z celého pelotonu nejrychlejší. Prohánět by ho měl zejména australský mladík ve službách Oricy Caleb Ewan a samozřejmě Peter Sagan, kterému poměrně realisticky hrozí další detailní pozorování slavícího soupeře. Ale kdo ví – třeba začnou jiné časy…

Pole outsiderů je jako již na Grand Tour obvykle početné. Degenkolb, Danny van Poppel, Boeckmans, Drucker, Sbaragli… I přesto, že by měl zvítězit čistokrevný spurter, nelze obzvláště u Vuelty nikdy vyloučit ani úspěch překvapivého nástupu jezdce typu Cancellary, Adama Hansena (ano, opět téhož železného muže) či Terpstry.

Třetí etapa Vuety 2015 začíná ve 13:49 (jezdci si tedy mohou oproti včerejšku třináct minut přispat). Televizory se nevyplatí žhavit dříve nežli ve čtyři odpoledne, závěrečný sprint by měl přijít krátce po půl šesté.