První etapu Sazka Tour vyhrál překvapivě Němec Huppertz

nabor

 

Odstartovala naše největší Tour, zvítězil únik s malým náskokem před hlavním polem.

Dnes odstartoval 11.ročník našeho největšího etapového závodu, který pro letošek doznal dvou zásadních změn. První, změna v názvu na základě nového titulárního sponzora –  společnosti Sazka. A ta druhá, zásadní pro vývoj celého závodu, jsou etapy. Letos je závod stavěn vyloženě pro vrchaře, jakým je třeba náš Jan Hirt. Na start se nakonec postavilo 17 týmů se 117 závodníky.

V první etapě, která odstartovala v Prostějově a cíl měla po 151 kilometrech v Uničově, jezdci nastoupali téměř 1800 metrů. Projíždělo se Drahanskou vrchovinou, kolem hradu Bouzov a odtud přes Litovel do cíle. Ve městě, kde předešlé roky celý etapák startoval týmovou časovkou.

Jezdcům dnes ale vůbec nepřálo počasí. Celý den je zkrápěl déšť. Po 30 kilometrech se v úniku objevilo pět jezdců. Andersen Idar (Uno-X), Huppertz Joshua (Lotto Kern Haus), Koster Adne (Metec – Solarwatt), Linder Tom (P&S Metalltechnik), Papierski Damian (Voster ATS). Tato pětice si postupně vybudovala tříminutový náskok na hlavní pole. Peloton se snažil uprchlíky dojet, ale nepovedlo se. V etapě nakonec zvítězil po spurtu zbylé trojice z úniku Joshua Huppertz před Idarem Andersenem a Tomem Lindnerem. Peloton přivedl s odstupem 15 vteřin Jonas Koch (Wanty), pátý byl nejlepší z našich závodníků Dominik Neuman (Elkov). Do první desítky se ještě vešel nedávný olympionik a týmový kolega z Elkov Michal Kukerle.

 

Sazka Tour 2021, 1. etapa

|
P.Jméno TýmČas/Body
1Joshua HuppertzdeuLKH
2Idar AndersennorUXT+
3Tom LindnerdeuPUS+
4Jonas KochdeuIWG+
5Dominik NeumanczeEKA+
6Martin UrianstadnorUXT+
7Michael KukrleczeEKA+
8Tim TeutenbergdeuLPC+
9David PersvnADR+
10Sylwester JaniszewskipolVOS+