První etapu náročné Route du Sud překvapivě vyhrál Julien Loubet

nabor

Úvodní dějství čtyřdenní přípravy na Tour de France s názvem Route du Sud zvládl nejlépe Julien Loubet (Armee de Terre), který unikl 30 kilometrů před cílem svým sokům z úniku a dotáhl svoji sólo jízdu až k etapovému vavřínu.
První etapa měla na své trase 2 prémie pro spurtery, ty byly umístěny v první polovině trati. Ve druhé části na jezdce čekaly dvě prémie druhé kategorie a jedna třetí. Celková délka dnešního klání byla stanovena na 176,6 kilometrů.

Před prvním stoupáním na Col d’Esinouse se vydala vpřed dvojice Silvan Dillier (BMC Racing Team), Julien Loubet (Armee de Terre). V závěsu za nimi se vydalo hned několik skupinek pronásledovatelů. Peloton začal ztrácet více než dvě minuty.

Dillier byl vytrvalejší jezdec a svého soka odpoutal a sám si dojel pro prémii a začal stoupat na druhou prémii dne Col de Bane.

Pronásledovatelé ve složení: Loubet, Romain Guillemois (Direct Energie), Kenny Elissonde (Team Sky), Jérémy Roy (FDJ), Clement Chevrier (AG2R La Mondiale), Luis Angel Mate (Cofidis, Solutions Credits) jej následně sjeli v poměrně dlouhém sjezdu. Další skupina pronásledovatelů Richard Carapaz (Movistar Team), Brice Feillu (Fortuneo – Vital Concept), David Arroyo (Caja Rural-Seguros RGA), Anthony Perez (Cofidis, Solutions Credits), Gatis SmukulisMauro Finetto (oba Delko Marseille Provence KTM) měla ztrátu přes minut a půl, peloton ztrácel dokonce minuty 4.

Přišla meta 30 kilometrů před cílem a vyrazil vpřed Loubet. Pomohl mu v tom samozřejmě sjezd. Brzy neznámý Francouz získal náskok několika sekund. mezitím se pronásledovatelé přiblížili na rozdíl 50 vteřin.

Za 5 kilometrů měl vedoucí muž náskok 50 vteřin. Ze druhé skupiny pronásledovatelů si vystoupil Lotyš Smukulis, pro kterého bylo nastolené tempo vražedné.

Loubet jel neuvěřitelně, ve stoupání narostl jeho náskok k minutě a půl. Mezitím se obě skupiny pronásledovatelů sjeli a začali spolupracovat.

Na vrcholu závěrečného stoupání již člen stáje Armee de Terre měl náskok 43 vteřin a to především díky nástupům Bricea Feillua, které však stihla skupina eliminovat. V následném sjezdu se pokoušel o kontakt Dillier, ale na víc jak 24 vteřin se mu náskok nepodařilo stáhnout.

Loubet si dojel pohodlně pro etapový vavřín. druhý v cíli byl Dillier, kterého následoval Mauro Finetto, jemuž se sjezd do cíle rovněž vydařil. Peloton přijel se ztrátou 6 minut včetně největších favoritů Gerainta Thomase (Team Sky) a Samuela Sancheze (BMC Racing Team).

https://youtu.be/8OO24vQoXy8

[cyklostat id=“Route-du-Sud-la-Dpche-du-Midi“ etapa=“1″ rok=“2017″ nadpis=“Route du Sud 2017, pořadí 1. etapy“]