Přežije Contador náročný test?

nabor

Blafuje, anebo je po týdnu Gira na pokraji konce svého snu o zisku Doublu? Alberta Contadora a jeho rivaly čeká dnes přetěžká etapa s dojezdem na „jedničku“ Campitello Matese. Jak tak známe El Pistolera, může v posledním stoupání zabalit i předvést klíčový nástup.

Apeniny se hlásí o slovo. Již skutečnost, že dnešní dojezd ovládli v minulosti Hinault či Simoni, dobře svědčí o tom, že bychom mohli vidět první velký zisk některého z favoritů. Cesta k němu povede na jihozápad přes „dvojku“ Forca d’Acero. Během dne realisticky hrozí déšť, na Campitello Matesse by mohlo i bouřit. Cílové stoupání má 13 kilometrů na délku při průměrném sklonu 6,9 %.

8. etapa Gira má na programu další dojezd na vrchol

Hlavními favority na zisk etapy jsou favorité celkového pořadí – zejména velká trojka Aru-Porte-Contador (vzhledem k okolnostem patrně právě v tomto pořadí).

V závětří však nadále číhají mnozí další. Pirazzi, Van Den Broeck, Atapuma, Urán, který stále ještě může při zlepšení formy pomýšlet i na magliu rossu…

Za tuhé konkurence semifinále MS v hokeji bude osmá etapa Giro d’Italia vrcholit po čtvrté hodině, kdy by jezdci měli najíždět k závěrečnému stoupání.