Premiérová výhra Marianne Vos. Celkově dál vede Van Vleuten

nabor

Dynamické finále třetí etapy Giro Rosa patřilo ženě, která v cyklistice dosáhla téměř každého myslitelného úspěchu a na krátkých prudkých kopcích zůstává k neporažení. V Assisi se před Elisou Longo Borghini a Cecilií Uttrup Ludwig za výhrou propotila Marianne Vos.

Byl to další parný den a ve zvlněném profilu také další den bez velkého úniku. Až před polovinou etapy to krátce vyzkoušela Małgorzata Jasińska a později se od pelotonu odpoutala rovněž její týmová kolegyně z Cronos-Casa Dorada Rachel Neylan, ale proti přesile pelotonu, jenž se tentokrát tolik nedrobil, neměly žádnou šanci. Díky celkově mírnějšímu tempu a na poslední chvíli trochu ulehčenému profilu se alespoň všechny cyklistky vešly do časového limitu a nedokončilo pouze kvarteto z nich, například Asja Paladin.

Zato její starší sestra Soraya pokračovala v plnění úlohy superdomestičky pro Ashleigh Moolman a Marianne Vos a ty se pod závěrečnou stojkou ocitly ve výborné pozici, zatímco defenzivně naladěná Annemiek van Vleuten se nikam netlačila a v podstatě jen kontrolovala ztráty tak, aby nepřesáhly řády jednotek, maximálně desítek vteřin.

Velmi aktivní byla Elisa Longo Borghini. 700 metrů od cíle napálila tempo, ovšem pětice rivalek jí dál zůstávala v patách a v samotném závěru došlo na duel Cecilie Uttrup Ludwig versus Marianne Vos. O dvě vteřiny rychlejší byla Nizozemka a připsala si první výhru na letošním Giru i v této sezóně.

„Dole jsem byla díky parťačkám ve skvělé pozici a pak jsem jim snahu prostě musela splatit. V cíli jsem sebou málem švihla, ale nakonec to stačilo,“ radovala se Marianne Vos. „Dnes to pro mě nebylo o výhře, ale měly jsme to s týmem po celou dobu pod kontrolou. Náročnější to bylo kvůli horku. Pro mě jen dobře,“ zhodnotila lakonicky Annemiek van Vleuten, jíž paradoxně mnohem více iritovala skladba včerejší vítězné etapy. „Štěrk patří do jednorázovek, ne na Giro.“

Markéta Hájková se dostala do cíle na 56. místě.

Zopakuje Tivoli historii?

Profil 4. etapy Giro Rosa 2020Dnes první kategorie, zítra bez kategorizace. Tivolský dojezd jako by z oka vypadl tomu assisskému, za zdolání 2 kilometrů do 7,9 % se ale v Sabinských horách body rozdávat nebudou. Ani další menší vrcholy, tentokrát rozprostřené napříč etapovým profilem, na tom nebudou lépe, až na Assiano (5,5 km, 4,9 %, 3. kategorie).

Tivoli - dojezd 4. etapy Giro Rosa 2020Někdejší Tibur má předlouhou historii, sahající až do 13. století před naším letopočtem. Klenotem cílového města, v němž by snad každý Říman a Římanka chtěli vlastnit prázdninový dům, je Unescem chráněná Villa d’Este, s úžasným výhled ze skvostných renesančních zahrad. Pokud do Tivoli někdy zavítáte, můžete se přesvědčit sami. Vila je dnes totiž muzeem, přístupným široké veřejnosti.

Čtvrtá etapa Giro Rosa je se 170,3 kilometry v celém ročníku nejdelší. Začne proto již v 11:35. Při průměrné rychlosti 37 km/h dorazí vítězka do cíle v 16:11.

3. etapa odstartuje 1.1.1970 z . dlouhá km startuje v 10:30. Předpokládaný dojezd je v 17:25.