Předposlední týden Gira končí horskou časovkou


Na Alpe di Siusi bude hájit Kruiswijk svůj růžový dres. O etapové vítězství se porve s vrchaři i některými specialisty.

Seiser Alm. Mont Sëuc. Anebo už zmiňované Alpe di Siusi. Mezi němčinou, ladinštinou a italštinou možno vybrat si dle libosti. Největší vysokohorská alpská louka, oblíbená pěšími i lyžaři, uvítá patnáctou etapu Giro d’Italia, jež bude jen o kilometr delší než úvodní apeldoornská. Nicméně devět z 10,8 kilometrů půjde stále vzhůru na prémii první kategorie. Stoupání se svým charakterem nijak zvlášť neliší od včerejších „jedniček“, není zcela konstantní, ale většinou se pohybuje kolem 8 či 9 procent. Lišit se moc nebude ani počasí, ba bude ještě o něco tepleji.

15. etapa Giro 2016 profil

Po včerejším mírném zvolnění se mezi etapové favority vrací Bob Jungels, který – ne-li nic jiného – potřebuje pojistit náskok před Henaem v soutěži o bílý dres. Mezi vrchaři očekáváme tuhý boj Zakarina, Nibaliho, Chavese a Kruiswijka.

Otazníkem dne jsou borci Movistaru. Amador si včera hrábl snad dokonce pod dno sil a ačkoli by v plné kondici mohl časovku i vyhrát, nyní je spíše v defenzivní roli. Valverde, který ze čtrnácté etapy vyšel jako velký poražený, si zase krom nohou bude muset srovnat hlavu. Včera odmítl rozhovory a tým pak místo o růžové vydal prohlášení o pódiu a dvou lídrech. A pak je tu ještě Primož Roglič. Slovinec naopak vůbec nemá co ztratit, s Kruiswijkem už strávil na prémiích nějaký čas mezi elitou a evidentně může být nebezpečný i v tomto terénu. Doplní první a druhou příčku pomyslným bronzem?

Roglič vyrazí na trať v 15:14, top favorité až po čtvrté. Vy máte na tipování čas do 13:30, kdy odstartuje Jack Bobridge – na posledního muže pořadí také velmi slušný časovkář.