Před pauzou znovu kopce

nabor

Devátá etapa Giro d’Italia 2015 vede z Beneventa do San Giorgio del Sannio. Na 215 kilometrech najdeme hned tři těžké horské prémie.

Ačkoli včera někteří jezdci schytali od Intxaustiho i více než půl hodiny, všichni těžkou etapu přečkali a za odměnu je dnes čeká další zabíračka. Profil deváté etapy s „dvojkou“ a „jedničkou“ kolem poloviny trasy staví před rovináře novou výzvu ve snaze vejít se do časového limitu. Radost by z něj ale mohli mít dnešní uprchlíci, kteří mohou v průběhu dne získat slušný náskok a s „dvojkou“ Passo Serra (3,6 km, 8 %) vrcholící už 11,6 kilometrů před cílem je otázkou, nakolik atraktivní bude pro silné týmy snaha o zisk etapy.

Počasí bude dnes polojasné až zatažené a směrem k cíli lze očekávat solidní vítr s maximy přes 40 kilometrů v hodině.

etapa 9

Dnes bychom měli vidět na čele především silné vrchaře mimo pořadí s ambicí uspět v horské klasifikaci. Na trati je poměrně dost bodů, z nichž většinu nepochybně získá únik. Pokud by byli uprchlíci sjeti, stanou se top favority na etapu rychlíci jako Simon Gerrans, Giovanni Visconti či dosud poměrně paběrkující král akcelerací Stefano Pirazzi. Celkově však devátá etapa patří k těm, v nichž překvapení lze spíše očekávat.

Plánovaný čas dojezdu je kolem 17:14, přičemž nabitá akcí by měla být především poslední půlhodina.